317 En thans de uitvoering De afstand Lyon-Aix-les-Bains 177 K. M. was verdeeld in 3 étapes. Ie dagvan Lyon naar Laguieu 55 K. M. mocht afgelegd worden met een maximum snelheid van 13 K. M. per uur. De weg was voorgeschreven, waar hij door het terrein liep, middels vlaggen uitgezet, er waren enkele eenvoudige hindernissen. 2e dagLaguieu-La Tour-du-Pin 65 K. M. dwars door het terrein, de weg met vlaggetjes aangegeven. Snelheid vrij. 3e daga. La Tour-du-Pin-col-d'Aiguibélette Hr 37 K. M. (op tische seinpost) maximum snelheid 12 K. M. per uur. b. Rust en afdaling van den col d'Aiguibélette naar la Villette 6 K. M., waarvoor l1^ uur tijd wordt toegestaan. c. La Villette-Renbaan Aix-les-Bains 14 K. M.]. Snelheid vrij. Totale afstand op den 3en dag dus 57 K. M. Eindelijk moesten de paarden op den 4en dag, ten einde hunne conditie behoorlijk te kennen, een steepleparcours volbrengen op de renbaan van Aix-les-Bains. Er waren 62 paarden ingeschreven, van welke er 47 opkwamen, onder hen waren 16 volbloeds, tegen 31 anglo-arabieren of halfbloeds. Op den 26en Juli 's morgens om kwartier na vijven reed de eerste groep van zes af, de volgende, 5 minuten later, enz. Het te doorloopen terrein, hoewel zoo geaccidenteerd mogelijk uitge zocht, was voor de mededingers vrij onheteekenend, omdat de maximum snelheid was vastgesteld op 13 K. M. per uur. Mets was den mededingers overigens bespaard, slagboomen, heggen, slooten, vrij steile opgaande hellingen, doorwaadbare plaatsen, enz. enz. Al deze hindernissen werden met de meeste koel bloedigheid genomen. De eerstaankomende te Laguieu was de kapitein Deremetz van het 31e dragonders; vijf kwartier latei- passeerde als laatste, luitenant de Bellegarde van het 9e dra gonders; één mankeerde toen reeds op het appel, de luitenant Paulhiac; zijn paard stortte onderweg dood neer. Den tweeden dag is er verbazend gereden; het parcours was zeer zwaar en toch hebben de beide eerstaankomenden den weg met

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 329