318 een gemiddelde snelheid van 22 K.M. in het uur afgelegddat was 4 K.M. sneller dan de jury zich als maximum gedacht had. Den kortsten tijd maakte op dezen dag de kapitein van het 28e dragonders de Champsavin, die toen al, èn om de enorme- prestatie van dezen dag èn om de buitengewone conditie van zijn paard, als vermoedelijke winner werd beschouwd. Yier paarden zijn gedurende den tweeden dag aan de ge volgen- van overmatige krachtsinspanning gestorven, de aanwezige militai re paardenartsen verklaarden dat zij onvoldoende voorbereid waren. De jury maakte uit dat er van de aangekomen paarden den 3en dag 26 mochten vertrekken. De laatste dag was, vooral met het oog op de gevergde krachts inspanning van de 2 vorige dagen, zeer zwaar. Yan de af te leggen 57 K. M. waren er 40 in bergterrein die met een max imum snelheid van 15 K. M. doorloopen mochten worden, de- laatste 17 K. M. zoo snel men kon. Onder de moeilijkheden van dezen dag was het overgaan van den „Col du crucifix," op een zeer slechten bodem, bedekt met groote rolsteenen, de laatste overblijfselen van een Romeinschen weg; toch heeft deze over gang niemand nadeel berokkend. Nadat Kapitein Deremetz op Negro het eerste was aangekomen, volgden in een tijdsverloop- van 2 uur nog 23 van de 26 mededingers. De overwinning werd behaald door kapitein de Champsavin,. die Jobourg op meesterlijke wijze gereden had. Jobourg is 10 jaar oud en had in 1902 bij de voorbereiding voor de Raid Brussel-Ostende al bewijzen van goede kwaliteit geleverd. Tot nog toe is steeds in elke Raid National de prijs gewon nen door een officier van het 28e dragonders. Alle drie prijswinners van 1903, 1904 en 1905, kapitein Bau- sil, luitenant Allut en kapitein de Champsavin schrijven hun. succes hoofdzakelijk toe aan de wijze van op adem brengen. Deze methode vindt men uitvoerig aangegeven in luitenant Bausil's boek Paris-Rouen-Deauville. Onder meer verhaalt men, dat Luitenant Bausil indertijd op Jobourg 3 uur en twintig minuten aan een stuk galoppeerde. Luitenant Bausil hecht vooral veel waarde aan de beoefening van den langen galop als handpaard. Kapitein de Champsavin kreeg gedurende het op adem bren-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 330