319 gen een ongeval met zijn paard en liet het toen in plaats van .galoppeeren, lang achtereen zwemmen aan de longe. Tot hiertoe, hoe het terreinrijden in Frankrijk wordt beoefend. En wat wordt er nu op Java wel aan dezen tak van sport gedaan, sport, die voor ons, officieren van een bereden wapen, werkelijk van enorm groot nut is? Enkele jachtritten worden gereden in de plaatsen waar be reden troepen liggen en in die, welke zich verheugen in het be zit van een Hippische sportvereeniging. Te Salatiga bovendien ■eens of 2 maal per jaar z.g. point to point races (terreinritten waar bij men van vlag tot vlag rijdt), en een afstandsrit langs den weg. Wat echter doet het gouvernement voor deze nuttige sport? Het geeft de Salatigasche Militaire Hippische Sportvereeni ging een subsidie van f 600, waarvoor die vereening verplicht ■is jaarlijks een meeting op haar terrein Tingkir te houden. De hoofdschotel hier is alweer een jachtrit, flatrace of hordenren. Zou het niet veel beter zijn die f 600 te vermeerderen tot bv. f 1000 en dan de S. M. S. Y. te verplichten jaarlijks een meeting te geven in den geest van de Raids Nationaux? Geschikt terrein is er in overvloed, het is slechts de quaestie ■er gebruik van te maken [deze meeting zou bij voorkeur in Midden Java te houden zijn, echter is het niet noodig speciaal het terrein om Salatiga daartoe te bestemmen, in de omstreken van Semarang, Djokja, Solo of Magelang is gunstig terrein genoeg]. Nog een overweging wenschte ik in het midden te brengen: Aangenomen dat het gouvernement het groote nut inziet van een wedstrijd als bovenbedoeld, is het dan niet wenschelijk om de officieren van bereden wapens, die niet ter plaatse zijn waar ■de wedstijd gehouden wordt, in de gelegenheid te stellen daar aan deel te nemen, door hen met hun paarden in dienst daarheen te doen reizen, nadat zij den wensch om mede te doen hebben ■kenbaar gemaakt? Ik teeken hierbij nog aan, dat in Frankrijk twaalf prijzen werden toegekend tot een totaal bedrag van 8450 frs. Van Heeckeren van der Schoot. Lt. der Cav.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 331