341 - Het repeteermechanisme van den mitrailleur werkte geheel alsof met seherpe patronen gevuurd werd. A. J. Q. Militair-technische woordenboeken. Met ondienstig is het wellicht voor adspirant-krijgsschoolleerlingen en officieren, die zich met andere doeleinden op taalstudie toeleggen, om te weten, dat eenige nieuwe militair-technische woordenboeken in den han del zijn gebracht en wol de volgende le Keuschler's Englisch militar Wörterbuch, waarvan te Berlijn bij Mittler en Sohn reeds het eerste deel (Engelsch-Duitsch) verschenen en voor den prijs van 4.20 Krone (Oostenrijksche munt f 0.51) verkrijg baar gesteld is. 2e „Englisch-Deutscher Taschenwörterbüch zur Yorbereitung für mili- tarische Prüfungen" von G. v. Loebell, dat uitgegeven is bij de Langen- scheidtsche Yerlaghandlung te Berlijn (prijs 1 Mark). Beide boekwerken werden door de Pers gunstig beoordeeld. 3e Een viertal'g militair-technisch woordenboek, Holl.-Duitseh-Fransch- Engelsch, bewerkt door K W. Bouwensch, le Luit. der inf. Dit laatste w erk, uitgegeven bij de Gebr. van Cleef te s' Gravenhage en in linnen gebonden voor f 2.40 te verkrijgen, kan ongetwijfeld niet op volledigheid bogen daarvoor is het boekhet bevat 6000 techni sche woorden en bestaat uit 300 bladzijden druks te weinig omvangrijk. Doch wordt de wensch van den schrijver vervuld nl., dat vele per. soneu hem in kennis mogen stellen met ontdekte fouten en ontbrekende woorden dan bestaat de kans, dat men eerst met behulp van een sup plement en later in een volgende uitgave, een deugdelijk boekwerk zal verkrijgen ter vervanging van de reeds verouderde woordenboeken van Hoefer (Duitsch-Nederlandsch 1883 en Fransch-Nederlandsch 1881) en G. E. Yoyle (Military dictionary 1876). Aan goede militair-technische woordenboeken uit de vreemde talen in het Nederlandsch blijft het echter nog ontbreken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 353