355 is de middelbare te bereiken, het vuur openen om den troepen, die gedekt voortgaan, den opmarsch te vergemakkelijken. Eerst wanneer de vijand zijn vuur op hen, als de gevaarlijkste, veree- nigt, kunnen ook de zich in de open ruimte bevindende troepen verder vooruitgaan en trachten een stelling in te nemen, van waaruit zij den stormaanval der anderen met werkzaam vuur ondersteunen kunnen. Zij moeten den vijand echter voortdurend bezighouden en ten dien einde aanhoudend aanvulling ontvangen van de troepen der tweede linie, welke zich in het zijwaartsche gedekte terrein voortbewogen hebben. Ad d. Indien de aanvaller in het te doorschrijden terrein af wisselend bestreken en gedekte gedeelten vindt, evenwijdig loo- pende aan de vijandelijke stelling, kan hij achter de dekking voortgaande open bestreken gedeelten zal hij echter niet kun nen overgaan, voordat hij den tegenstander door de ontwikkeling zijner geheele vuurkracht tijdelijk tot zwijgen heeft gebracht. In dergelijk terrein is de leiding zeer moeilijk; de Instructie beveelt voor het voorwaartsgaan in de onbedekte gedeelten het volgende aan 1. moet de troep een grooten afstand onder het vijandelijk vuur afleggen om de eerste stelling voor het beslissende vuur gevecht (800 M.) in te nemen, dan gaan de afzonderlijke deelen van het bataljon in ijle tirailleurliniën of in een andere, gunstige formatie vooruit. Zoodra het bataljon gedekt terrein bereikt, marcheert het op, en opent het vuur gelijktijdig. 2. Verder dan de eerste vuurstelling kan men op deze wijze echter onder vijandelijk vuur niet voorwaarts gaan. Het eigen vuur mag nu niet meer onderbroken wordenvuur en beweging moeten samengaan. Er blijft dus niet anders over dan opvol gend met kleine afdeelingen van den vleugel of van het midden uit voorwaarts te gaan. Het kan hierbij gebeuren, dat verschei den afdeelingen achter elkander denzelfden weg moeten nemen, terwijl zij eerst in de dekking een flankbeweging uitvoeren. De lengte der sprongen hangt af van het terrein, hoofdzakelijk daarvan of het stijgt of daalt naar de zijde van den tegenstan der. In het eerste geval wordt de bestreken ruimte langer, de

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 367