366 Hierachter volgde in 2e linie de rest der 13e brigade, de Buffs en Gloucesters. De twee batterijen versterkten de rijdende batterijen ten N. W. van Veekraalheuvel. Daar generaal French niet meer te bereiken was, besloot ge neraal Kelly-Kenney zelfstandig te handelen en de Boeren op den Alexandraberg in front vast te houden tot de cavalerie haar omtrekking volbracht zou hebben. Hij gaf daarom bevel, dat de voor de Alexandraberg gelegen hoogten genomen zouden worden. Tegen den middag werden 3 bataljons in voorste linie ontwik keld, allen in groote diepte en verspreid. Zoover het vijandelijk vuur reikte was geen gesloten vorm te zien. Twee bataljons bleven in reserve. Ondanks het hevige Boerenvuur gelukte bet dezen uit hun voorgelegen stellingen te verdrijven. De daarop volgende aan val op den Alexandraberg vorderde slechts langzaam. De Boe- renartillerie had slechts uitwerking op de Engelsche infanterie, die opgesteld op Signaal-heuvel, enfileerend door haar bescho ten werd. De verbinding met de omtrekkende cavalerie was geheel verloren gegaan en een ter verkenning uitgezonden officier kwam onverrichterzake terug. De divisiecommandant besloot toen om zonder hulp van de cavalerie de Boeren te verdrijven. De aanval werd nu voortgezet en het gelukte den Welsh de Boerenstel- ling tot op 600 M. te naderen, hoewel het terrein in het voor deel der Boeren was. Verder oprukken bleek ondoenlijk hoe flink ook de Essex tegen den rechtervleugel oprukten. De Yorkshires konden geen hulp verleenen, daar zij te ver naar het Z. uitgeweken waren. Op den Yorkshireheuvel besloot men, toen de munitie opraakte, de reserven in te zetten, er op rekenende spoedig hulp te zul len ontvangen van de middencolonne. Buffs en Gloucesters versterkten en verlengden den rechter vleugel en brachten munitie mede, Een heftig vereenigd artillerie- en infanterievuur werd op de Boerenstelling afgegeven; ook de Boeren brachten hunne reserven in het vuur en deden zelfs artillerie van den Signaalheuvel voor waarts komen. Langzamerhand echter kregen de Engelschen vuuroverwicht

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 378