377 —zoo sterk mogelijk—uitgezonden (zoo ver als dit in verband met hare sterkte mogelijk is) voornamelijk voor de troepen uit, door den algemeenen commandant. We zullen haar hier verder betitelen als cavalerie van den algemeenen commandant (cav. alg. comm.). 't Is duidelijk, dat hoe sterker deze cav. alg. comm. is, des te ver der kan ze vooruitgaan ten einde den verkenningsdienst uit te voe ren, want hoe sterker ze is, des te breeder kan het te doorzoeken front zijn en hoe breeder dit front, des te verder kan men dit front vooruitbrengen, m. a. w. des te grooter kan de afstand zijn. Hoe sterker ze is, des te minder kans heeft ze uit het voorterrein ver dreven te worden, des te meer kans om vijandelijke afdeelingen, die haar in de uitvoering van hare taak willen belemmeren, te kunnen verdrijven. Men make dus de verkennende cavalerie zoo sterk mogelijk en neme zoo weinig mogelijk, maar in elk geval voldoende, voor de directe beveiliging, (veiligheidscavalerie). Hier boven wezen we reeds op den grooten invloed van ver kenningsdienst op den veiligheidsdienst. De 2e alinea p. 42 zegt, dat bij geringe sterkte en in de na bijheid van vijandelijke infanterie de geheele cavalerie ter be schikking gesteld kan worden van den commandant der veilig heidstroepen, die dan weer een zoo sterk mogelijk gedeelte ter verkenning vooruitzendt. We achten dit minder goed. De laatstgenoemde commandant mag nooit meer en moet steeds zooveel cavalerie voor de directe beveiliging tot zijne beschikking hebben, als voor de richtige uitvoering van zijne taak noodza kelijk iswat aan cavalerie over is, moet steeds ter beschikking zijn van den algemeenen commandant, omdat deze cavalerie zwak of sterk, vijand in de buurt of niet, hem moet verschaffen de inlichtingen omtrent de tegenpartij, die hij noodig heeft voor het vaststellen van zijne maatregelen. Die gegevens behoort hij ten allen tijde rechtstreeks te ontvangen en niet via den com mandant der veiligheidstroepen. De L. B. V. voelt ook wel de noodzakelijkheid om den alg. comm. ten allen tijde de beschikking te doen houden over eene afdeeling cavalerie, getuige de zin c. q. na aftrek van eene kleine afdeeling, die ter beschikking van den commandant der troepenmacht (alg. comm.) blijft voor bijzondere opdrachten

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 389