380 komen; 't gevolg zal zijn, dat bij de rusten zoogenaamde marsch- voorposten worden uitgezet (p. 107). Te betreuren is het daarom, dat de L. B. V. deze wijze van beveiliging niet als regel voor op stelt. De gevolgen er van zijn, dat bij oefeningen in't terrein en op de kaart, waar 'men een overgang van den marsch- in den rustenden vorm beoefent, men menigmaal stelselmatige voorposten ziet uitzetten in plaats van marschvoorposten. Bij het staken van den marsch blijft de cav. alg. comm. ver kennen. Een deel der troepen wordt belast met den voorpostendienst, waartoe de troepen in de lijn, waar men den vijand wenscht tegen te houden, worden geplaatst. Een deel der aan de voorposten toegevoegde cavalerie wordt vooruitgezonden en een ander deel belet de verkenning door den vijand om de flanken heen, door zich op de flanken op te stellen. "Wanneer de cav. alg. comm. uit het voorterrein verdwijnt, neemt de voorpostencavalerie onmiddellijk de taak der verken ning over, echter op kleine schaal. Yan de infanterie kunnen reeds enkele afdeelingen worden voor uitgeschoven achter de voorpostencavalerie, 0111, als deze voor den vijand moet wijken of als deze door te groote nabijheid van den vijand niet voldoende meer kan beveiligen en niet meer behoorlijk een verkenning kan beletten, haar te vervangen of aan te vullen. In 't algemeen verschaffe men de infanterie bij de voorposten zooveel mogelijk rust. Yoordat het noodig is, dus geen uitge breide veiligheidsmaatregelen door infanterie doen verrichten. Veiligheidsmaatregelen door infanterie zijn noodig, indien de cavalerie, die beveiligt, te zwak is om alleen voor de veiligheid te zorgen, wat o. a. gewoonlijk het geval zal zijn als de vijan delijke infanterie in de buurt is. Is er in 't geheel geen cava lerie vooruit, dan rust de veiligheidsdienst natuurlijk geheel op de schouders der infanterie. De infanterie stelt zich bij 't nemen van veiligheidsmaatrege len in bepaalde vormen op, die afhankelijk zijn van den tijd, gedurende welke zij moeten uitstaan (marschvoorposten of meer stelselmatige). In 't algemeen bestaan deze vormen uit eene echelonneering in de diepte van verschillende afdeelingen. Bij stelselmatige voorposten heeft men dan gewoonlijk, gros,

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 392