881 - voorpostendetachementen, veldwachten, posten en patrouilles. Men houde in het oog, dat, als de voorpostencavalerie de be veiliging nog kan vervullen, deze echelonneering reeds in grove trekken wordt aangenomen. De verschillende afdeelingen zijn dus reeds ter plaatse, maar behoeven als het ware nog geen dienst te doen. Bij de voorposten is het streven, geen afdee lingen, die voor de voorposten gevaar kunnen opleveren, on bemerkt tusschen de posten door te laten gaan. Het beste is, dat men zorgt, dat de vijand geen inzicht kan krijgen in den stand en sterkte der voorposten. Bij stelselmatige voorposten, die ivij vu voornamelijk zullen gaan beschouwenis het derhalve gewenscht, dat de vijand de postenketen niet te zien krijgt. Een vijandelijke patrouille toch, die hiervan bericht zendt, geeft zijn commandant een vrij goed inzicht in breedte, sterkte en stand der voorposten. De plaats der achterstaande afdeelingen toch is, als de plaats van de pos ten bekend is, vrij gemakkelijk op de kaart te gissen; dit moet voorkomen worden (taak ad. 3e p. 104). Een punt van gewicht is de vraag, waar ligt de lijn, waar weerstand geboden moet worden. Deze hangt af van den tijd, die de hoofdmacht neodig heeft om de vrijheid van handelen te behouden. Nemen wij aan, dat zij voor een bepaald geval gelegen moet zijn op den afstand Z. Moeten nu op den afstand Z de voorpostendetachementen geplaatst worden, of plaatst men daar de veldwachten; m. a. w. ligt de lijn van weerstand in de lijn der voorpostendetachementen of in de lijn der veldwachten? De L. B. Y. (p. 105 4e alinea) geeft als regel de lijn der voor postendetachementen; de veldwachten dienen alleen tot waarne ming en het gros als reserve; het erkent echter ook de mogelijk heid van de lijn van weerstand bij de veldwachten. Is er voldoende cavalerie vooruitdan kan men van de waarne ming voldoende zekerheid hebben, zoodat het vooruitzenden van veldwachten om dat, nadat de cavalerie is verdwenen, nog eens over te doen, onnoodig is. Is de cavalerie weg, dan is het de taak der infanterie weerstand te bieden en wel in de zich daar toe het meest eigenende lijn. Men kan dus in het hier bedoel de geval volstaan met daar ter plaatse de voorpostendetache menten uit te zetten en veldwachten achterwege te laten öf, als

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 393