383 - nen dan slechts tot waarneming en worden niet sterker gemaakt dan aan waarnemingspersoneel en aflossing daarvoor noodig is. Een groep zal dan veelal voldoende zijn. In de lijn van weerstand geplaatst, make men ze minstens een sectie sterk en plaatse de voorpostendetachementen dicht er achter om verzekerd te zijn van tijdigen steun. De verdediging wordt nu aangevangen met zwakke afdeelin- gen, die gevoed worden van uit de diepte (Beginselen van het verdedigend gevecht). Plaatsing van afdeelingen (veldwachten) vóór de lijn van weer stand brengt ook dit nadeel mede, dat bij een oprukken des vijands al deze afdeelingen moeten teruggaan, 't geen nadee- lig is voor het moreel der eigen troepen en het moreel van den vijand doet stijgen. De vooruitgeschoven afdeelingen loopen kans, vóórdat zij kunnen terugtrekken of tijdens het terugtrek ken, te worden geslagen, zonder dat de voorpostendetachemen ten kunnen helpen met vuur, doordat deze dan kans zouden hebben de eigen troepen te treffen. Willen ze hulp verleenen, dan moeten de voorpostendetachementen de gunstige lijn van weerstand verlaten en vooruit komen, waardoor hetzelfde nadeel ontstaat, dat men heeft bij het bezetten van punten gelegen voor eene stelling, n.l. dat de verdedigende partij zich laat ver leiden niet in maar voor de stelling het gevecht te voeren. De beveiliging der flanken wordt opgedragen aan afdeelingen, door de hoofdmacht uit te zenden. De alg. comm doet door een deel van de cav. alg. comm. in die richting verkennen. Aan de vorenbedoelde afdeelingen wordt in de eerste plaats weer eenige cavalerie voor de directe beveiliging medegegeven. P. 106 bespreekt sterkte en samenstelling der voorposten. Men moet zich voor elk geval afvragen: hoelang moet in dit terrein worden standgehouden en vermoedelijk tegen welke brachten van den vijand? Na een gestaakt gevecht of zoo elk oogenblik het gevecht kan verwacht worden, rusten reserves en ondersteuningstroepen (gros en voorpostendetachementen) kort achter de stelling. Voor de on dersteuningstroepen, schuift men op korten afstand een tirailleur linie vooruit, waarvan de manschappen in de linie mogen rus ten, gedekt door posten voor het front. Op deze wijze wordt

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 395