388 De veldwachten worden om de 48 uur afgelost; vroeger was dit om de 24 uur; we gelooven, dat dit laatste beter is, daar de dienst bij een veldwacht vrij vermoeiend is. Bij een vijandelijken aanval trekken veldwachten, die slechts ter waarneming dienen, terug op de vooorpostendetachemen- ten, daarbij het front voor deze vrij makend. Moeten de veld wachten stand houden, dan worden de stellingen bezet, de pos ten trekken om de vleugels heen terug, 't Is zaak, dat dan de veldwachten elkaar zooveel mogelijk steunen en dat men van te voren de in te nemen stellingen gereed make (schootsveld verbetering). De voorpostencavalerie dekt, zooals voren al betoogd werd, voor namelijk de vleugels der voorposten en beveiligt de infanterie in front door een lijn van zwakke veldwachten en 't uitzenden van patrouilles op korten afstand daarvoor. P. 125 4e alinea bespreekt het al dan niet terugtrekken der cavalerievoorposten gedurende den nacht. Dit terugtrekken is gewoonlijk niet aan te bevelen. Vooreerst moet een deel ter plaatse blijven als er reeds voeling met den vijand verkregen is; voor het deel dat teruggaat is het slechts heen en weer trekken. Bij het aanbreken van den dag toch moeten zij we derom ter plaatse zijn, zoodat hunne rust maar kort zal wezen. Zie ook p. 49. Het opvolgen van punt 125 leidt onzes inziens tot versnippe ring van krachten en is dus nooit aan te bevelen. P. 126 laatste alinea spreekt over het verbeteren van marsch- voorposten, indien zij langer uitstaan dan één nacht. Dit zal voornamelijk noodig zijn, als geen of onvoldoende cavalerie den beveiligingsdienst verricht. Er is hier sprake van verbetering, dus acht de L. B. V. een overgaan tot stelselmatige voorposten in dit geval niet noodig. Bij het inrichten van stellingen en bij het bewaken van reeds ingerichte stellingen, kan men met vrij eenvoudige veiligheids maatregelen volstaan. In het eerste geval moeten de te verrichten werkzaamheden bewaakt en beveiligd worden. In 't tweede ge val is 't noodig, dat een oprukkenden vijand tijdig wordt gemeld, om de eigen troepen gelegenheid en tijd te geven de stelling te bezetten. Op korten afstand wordt het terrein om de stelling

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 400