394 is de keuze van het metaal van den mantel van groot gewicht. Die keuze zwenkt tusschen nikkel-koper en nikkel-staal. Japan nam een koperen projectielmantel. Zwitserland een van hard lood met papieromhulsel, de punt van het projectiel bekleed met een dop van nikkelstaai. Het vorenstaande geldt voor geweren als voor karabijnen en musketten. De onvoordeelige wijze, waarop in de cylinderrevolvers van de uitwerking der gassen op het voortdrijven van het projectiel gebruik gemaakt wordt en de tijd, welke vereischt wordt om zoo'n wapen te laden, deden reeds lang omzien naar een pis tool, dat, bij gelijke vuursnelheid als de revolvers, een beter gebruik van de lading en een snellere ladingswijze zou toela ten. De pogingen sedert 1887 aangewend om de revolver te verbeteren door er successievelijk de verbeteringen der ma gazijngeweren op toe te passen, leidden tot geen afdoende resul taten. Men kwam tot de conclusie, dat automatische pistolen het best aan de gebreken van de revolver tegemoet komen. Hierdoor werd de aandacht hoe langer hoe langer op die soort wapens gevestigd en kwam men er toe ze in enkele legers in te voeren. Hoewel de revolver voldoende is in de mêlée en voor den strijd van nabij, hebben de automatische pistolen het voordeel, dat zij zich ook voor vuur op eenigszins verwijderde doelen eigenen. Noch pistolen, noch revolvers, zelfs voorzien van losse kolven om het vuren in den aanslag mogelijk te maken, kunnen de karabijn vervangen. Deze wapens met losse kolven vormen een bastaardwapen de ka rabijn nabootsende zonder er de krachtige werking van te hebben. De karabijn komt bij de cavalarie in de eerste, de revolver of pistool slechts in de tweede plaats in aanmerking. De musket is te kort en voldoet alleen bij vuur te paard, een wijze van vuren, die thans overal veroordeeld wordt. Toch hebben Frankrijk en Italië nog een musket. Het zou aanbeveling verdienen zich er op toe te leggen de automatische pistolen op zich zelf te volmaken, zonder zich voor- loopig om hun toepassing te bekommeren. Indien men er geen

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 406