422 toren en arbeidskrachten, enz.? Yan harte hopen wij, dat een der offi cieren zoo bereidwillig is spoedig eens eene voordracht daarover te houden in de Indische Krijgskundige Vereeniging, waar, naar wij verwachten, een zaakrijk debat moge volgen over deze voor ons Leger zoo belangrijke zaak. Wij wenschen er echter op te wijzen, dat, hoewel wij zeer waardeercn het geschrevene over „Steunpunten" van den Heer Merens, ons doel niet is eene bespreking uit te lokkeu over werken in één of meer dagen op te richten, doch wij meer het oog hebben op de toepassing van de veldver- sterkingskuust bij hot in orde brengen van stellingen in enkele uren en het zich ingraven bij den aanval. P. v. G. S. Naschrift. Aan het bovenstaande is nog toe te voegen, dat in het Duitscho leger het goede voorbeeld der Japanners uit den Kussisch-Japanschen oorlog om veel gebruik te maken van de scbop reeds gevolgd wordt. Althans de „Neue miiit. Blatter" 12 Jan. '06 no. 2 deelt mede, dat bij do oefe ningen iu den voorgaanden zomer reeds bij verschillende inf'anterie-re- gimeuten proeven zijn genomen met het z. g. „snelgraven". Per com pagnie werden ongoveer 100 stuks pioniergereedschappeu beschikbaar gesteld. Bij dezen pionierarbeid vuurt één man van het rot sneller dan te voren terwijl de andere liggende, onder zijn eigen lichaam, de aarde weggraafc en naar voren werpt; hierdoor krijgt hij eerst een stelling voor zijn ge weer, later gezichtsdekkiog en ten slotte bescherming tegen geweervuur door eone aardophooging Yan 1 Meter dikte. De menschen van één rot wisselen elkaar af; alnaarmate de gesteldheid van den bodem zijn de ingravingen in 3 tot 15 minuten gereed. Geeft de vijand zich gedurende het ingraven meer bloot, dan grijpt alles naar het geweer. De proeven leidden voorloopig tot gunstige resultaten. Ook Milit. Wochenbl. 1906 No. 1 wijdt een artikel, getiteld „Eine neuo Waffe" von A. Hierther, Hauptmann, aan dit onderwerp. Red. Een nieuw type van machine-geweren. In April van hot vorige jaar zijn in Engeland op last van de Departe menten van Oorlog en Marine belangrijke proeven genomen met het nieu we Rexer-automatisch geweer. Het is iets geheel nieuws op 't gebied der wapentechniek en, uit hoofd van zijne groote vuursnelheid in ver band met het buitengewoon kleine gewicht en gemakkelijke behandeling, zal het van zeer groote waarde zijn, zoowel voor het Leger als voor de Yloot.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 434