425 S. te S. I Bij het gebruik plaatst men deze vork op den grond ter hoogte van het punt, waar het zwaartepunt van het geweer moet komen. Men meent, dat dit toestel zeer practisch zal zijn. Ook worden thans bij het Duitsehe geweer, ovenals dit reeds het geval is bij de mitrailleurs in Zwitserland (zie aflevering 3 van dezen jaargang) met de universaal-korrel Kokotovie proeven genomen. Men is ook hier tot de overtuiging gekomen, dat de wijze van richten er door vereen voudigd wordt. BRIEVENBUS. Kapitein A. Ruysch van Dugteren te Makasser. Inderdaad is eene nieuwe regeling voor de bevordering, het ontslag enz. van officie ren, ter vervanging van die, vervat in A. O. 1860 No. 13 bij het Departement van Oorlog in bewerking geweest. Naar verluidt zouden de noodige voorstellen ter zake onlangs naar Nederland zijn verzonden. Zekerheid omtrent den aard dier voorstellen heeft de redactie niet kunnen krijgen. Het lijdt even wel geen twijfel of de Nederlandsche „bevorderingswet" van 1902 heeft bij de herziening onder „regeling" in menig opzicht tot grond- slag gediend, zoodat het toekennen van recht op gedeeltelijk pen sioen na een korteren dan den thans vereischten 40 jarigen dienst tijd met groote waarschijnlijkheid verwacht kan worden. Luitenant W. Muurlingte 's Gravenhage. Uw voorstel viel bij de re dactie in goede aarde; van daar dat uw schrijven toegezonden werd aan een der officieren, die geacht kon worden ter zake over de beste gegevens te beschikken. Tot nog toe werd echter nog geen antwoord ontvangen. Uw artikel „de Veldartillerie in den Russ. Japanschen oorlog" zal waarschijnlijk in aflevering 6 en 7 geplaatst worden. Luit J. B. van der Poll. J Bergman. j Uwe bijdrage in goede orde ontvangen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 437