435 Het vuur uit "bovengenoemde Koeta en uit den W. rand van Ateuh Tjoet beantwoordde de aanvalslinie met een paar salvo's, en daarop ging men onmiddellijk tot den storm over. De vijand vluchtte, in de kampongs enkele gesneuvelden ach terlatend. In één aanloop werd doorgerukt tot aan den W. rand van Ateuh Raja waar de troepen, door den aanval tamelijk uit elkaar ge raakt, zich vastzetten. Aan den colonne-commandant, die zich toen nog aan het hoofd van het in marschvorm zijnd 6e Bataljon in Ateuh Tjoet bevond, werd hiervan bericht gezonden. De overste van Heutsz kwam daarop zelf vooruit naar Ateuh Raja en gelastte den commandant van het 9de naar den O. rand van die kampong door te gaan en de versterkingen Oedjong Blarg en Tjot Lepong te nemen. De commandant der le colonne gaf ten 7 u. v.m. de volgende bevelen uit. Aan de marechaussee: om door Lam-Soet- Empeh Triëng en Lam-Bare der IY Moekims Lam-Krak binnen te dringen, een en ander in verband met en tot ondersteuning van de 2e colonne, en om in samenwerking met die colonne zoo spoedig mogelijk het smalle verbindingsstuk tusschen Lam-Teh en Lam-Krak te bezoeken en vast te houden. Een peloton repeteergeweren werd aan het korps toegevoegd. Voorloopig moest worden doorgegaan tot Masdjid Kroeng Mak. De 3e compagnie van het 3e Bataljon zou den Z. kampong- rand volgen, om het opdringen van vijanden uit het gebergte te beletten. De cavalerie was ten 6 u. 5 v.m. van Biloel afgemarcheerd in de richting van Lam-Baroe en het open terrein Z. van die ver laten kampong. De heuveltoppen waren door een twintigtal ge wapenden be zet. Waargenomen werd, dat tal van lieden den kampongrand ter hoogte van Batee Lintang verlieten. Yerder in Z. O. richting gaande, vond zij ook de sterkte Koeta Lam-Poe-Poe verlaten. Hier stuitten de patrouilles op een rawah met nipah- en rotan bosch, waardoor men niet vooruit kon, terwijl omtrekken even zeer ondoenlijk bleek. De colonne-commandant, wien daarvan

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 447