440 boeran Lam-Krak op te sporen, die zich op het in de dispositie aangegeven smalle gedeelte van de Moekim Lam-Krak moest bevinden. Ongeveer 10 u. v.m. hoorde de commandant der marechaus- sée, dat de uitgezonden brigades in Z. O. richting aanhoudend vuurden, waarop hij dadelijk ter ondersteuning derwaarts toog. Nabij Baha ontmoette hij èn de gezochte brigades èn de 3e compagnie 3e Bataljon. Deze compagnie onder commando van den le luitenant S. v. Hulstijn was gelijktijdig met de marechaussee voorwaarts ge gaan, had bij het overtrekken der sawah vuur uit het gebergte gekregen en was, toen zij in den rand van Baha kwam, zoowel in front als uit Z.O. richting beschoten. Door het dichte terrein gaande, zag het rechterpeloton der compagnie, onder den le luitenant M. Campioni zich plotse ling tegenover de benting „Baba" en het linker—waarbij de com pagniescommandant—zich tegenover een nieuw opgerichte koeta met missigit geplaatst; beide waren bezet. Na het afgeven van een paar schoten werd er gestormd. De bezetting der koeta Baha, een vijftal Atjehers, vluchtte, doch viel in handen der marechaussee. Een enkele loste op den amb. fus. Pelitimoe, No. 41233, en den sergeant Stemfoort, No. 40785, die het eerst binnen drongen, een schot, doch boette zulks met zijn leven. Deze aanval had dus geene verliezen onzerzijds ten gevolge. Het andere peloton kreeg echter één gesneuvelde (amb fus.) en een doodelijk gekwetste (dwangarbeider). De daar genestelde vijand wachtte den aanval echter even min af en verdween in N. richting, werwaarts hij nog een eind- weegs vervolgd werd; 10 u. v.m. warén beide positiën bezet, de missigit door een peloton der 3de compagnie, Baha, door het andere peloton, de marechaussée en het peloton repeteer-geweren. De hoofdcolonne had het verband met de voorhoede en de 3de compagnie alras verloren. Om de paarden door kreeken, nipabosschen en dichtbegroeide gedeelten te brengen moest voortdurend de hulp der genietroe pen worden ingeroepen. Ten 8 u. 5 v.m. werd dan ook den algemeenen bevelhebber ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 452