441 meld, dat het terrein voor artillerie onbegaanbaar was en verzocht om de sectiën Schrassert Bert via Ateuh naar de colonne te mogen doen oprukken. Tevens werd voorgesteld een der reserveba taljons met de tweede achtergelaten ambulance te doen volgen om den Z. rand der kampong Kr. Mak te bezetten, wat zooals we zagen aan het 7e Bataljon werd opgedragen. Nadat ten 10 u. v.in. verbinding met de voorhoede was verkre gen, kwam de voorste afdeeling ten llu. v.m. de achterste ten 12 u. 20 n.m. in Baha aan. De colonne-commandant zond hiervan twintig minuten latei- bericht aan den bevelhebber, tevens om nadere bevelen vragend. De infanterieafdeeling, de 2e comp. 3 Bat., die dit bericht over had te brengen, kwam wonderlijk genoeg eerst ten 6 u. n.m. bij den bevelhebber terecht, toen de troepen allang in bivak waren. Onderweg had zij nog een paar gewonden gekregen. De artillerie der 2de colonne had ten 8 u. 25 v. m. van uit den Z. O. punt van Ateuh Raija het vuur op Tjot Gloèmpang en Lam-Oeii geopend; 2 compagnieën van het 6e Bataljon vormden voorloopig hare dekking. De colonnecommandant, die ten 9 u. 30 v.m. den algemeenen be- velhebbei belichtte, dat gezichtsverband met de marechaussée verkregen was, deed een kwartier later den commandant der le colonne weten, dat in verband met de marechaussée voorwaarts zou worden gerukt naar Masdjid Lam-Krak en Balei Lam-Oeri. Toen dit bericht ruimschoots kon ontvangen zijn, werd de cavalerie ter verkenning van de kampong vooruit gezonden en haar opgedragen in het bekende smalle deel van Lam-Krak ver band met de marechaussée te zoeken. Het 9e Bataljon moest in gevechtsformatie voorwaarts gaan, ook tot evenbedoeld smal deel, dat met eene compagnie bezetten, en de beweging van het 6de Bataljon steunen. Het was hoog tijd, dat men oprukte, wilde men nog met den vijand in contact komen. Na de opening van ons artillerievuur op den omtrek van mis- sigit Lam-Krak was dat zijner geweren verstomd en hoorde men ook geen vuur meer afgeven door de compagnie Jansen. De artillerie die op 1050 M. ingeschoten was, vergrootte met sprongen van 200 M. den afstand tot 1450 M. en staakte haar

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 453