- 483 In het achterstuk hevindt zich de ligplaats van het sluitstuk, een sluitwig, welke aan de rechterzijde van het kanon inge bracht en met een sluitschroef vastgezet wordt. In die lig plaats zijn richels ter geleiding van het sluitstuk. Aan de linkerzijde van het achterstuk bevindt zich een sluit plaat tegen gasontsnapping. Teneinde de lading gemakkelijk te kunnen inbrengen en ver wondingen te voorkomen, als het sluitstuk gesloten mocht woi- den vóór de hand, welke de patroon aandrukte, is weggetrokken, is het metaal aan de linkerachter zijde, ter hoogte van het laad- gat, gedeeltelijk weggesneden. Het sluitstuk bestaat uit een 16tal onderdeelen en kan geheel uit de hand, zonder eenig werktuig, uiteengenomen en weer in elkaar gezet worden. Onder de onderdeelen bevinden zich slechts een 3tal veeren. Alleen het breken van de slagveer stelt het stuk buiten werking, doch deze veer kan, evenals de slagpin, gemakkelijk verwisseld worden. Het breken of niet goed werken der andere veeren veroorzaakt geen stagnatie, daai men de be trekkelijke deelen met de hand kan doen werken. Aan het sluitstuk is een zekerheidsinrichting aangebracht. Wanneer de veiligheidsbout op „veilig" staat, kan het sluitstuk niet geopend, noch het kanon afgevuurd worden. Alleen als de bout op „vuren" staat kunnen deze handelingen verricht worden. De wieg, waarop het kanon voor- en achteruitschuiven kan, is een uit staalplaat vervaardigde langwerpige kast, waarin zich de rem bevindt. Aan de voorzijde is de wieg afgesloten door een afneembaar deksel (D), waaraan inwendig met bajonetsluiting de zuigerstang (E) bevestigd is. Deze zuigerstang kan zich in den remcylinder (B) heen en weei bewegen, waarbij haar vaste stand verzekerd wordt door nokken, aan het achtereinde op den zoogenaamden vasten zuigerklos (K) aangebracht, welke nokken in recht naar achter verloopende groeven van den cylinder passen. Aan den zuigeiklos zijn twee ventielkleppen en een draaibaar ventiel (G) bevestigd. Door deze kleppen wordt, in vereeniging met het ventiel bij den terugloop, het doorstroomen van de glycerine in den remcylinder geregeld. De remcylinder wordt aan de achterzijde door een bodem- schroef (b) gesloten. Op die schroef bevindt zich een tap, welke

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 495