KORTE INHOUD. Inrichting van het Chineesche Leger en de verbeteringen daarin in en laat sten tijd aangebracht. Vervolg en slot (zie Lit. Overz. 1905III.) Vervolg (Zie Lit. Overz. 1905III.) Sterkte, organisatie, recruteering van het Engelsche Leger, met het oog op de verdediging van Engeland en de Koloniën en de mogelijk- Ieid van een excursie naar de koloniën van een der mogendheden. Bespreking van de voor- en nadeelen van het bataljon van 8 en 4 ompagnieën. De beproeving van het laatste systeem is zeer onvol- oende geweest. Geneeskundig onderzoek naar dv geschiktheid voor den dienst der „vo lunteers", het stellen van leeftijdsgrenzen (19 tot 45 jaar) waardoor het contingent sterk zou verminderen; verbittering over deze maatregelen. Verbeteringen noodig geacht bij de „Yeomanry." De noodzakelijkheid van het vormen van een korps reserve officieren; de eischen van toelating tot zulk een korps. De oefeningen der Londensche „Volunteers" van 3 tot 12 Augustus 1905; beoordeeling van de waarde der „Volunteers." Beschrijving vau den toestand van het Britsch-Indische Leger vóór en na de komst van Lord Kitchener. Bespreking van de reorganisatie van het Grieksche leger. Betoog omtrent de wenschelijkheid om een afzonderlijk koloniaal leger te organiseeren, gebleken uit de ondervinding in Afrika opge daan. De fouten die aan de organisatie van het Engelsche leger bij den Boerenoorlog zeer in het oog zijn gesprongen. Bespreking van de reorganisatie zooals die nu wordt voorbereid. Bespreking van de reorganisatie der Engelsche cavalerie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 517