7 nd KORTE INHOUD. tus Vervolg en slot id. leif Bespreking van de studie, door den majoor Kuhl van den Duitschen Generalen Staf, over eenige artikelen in de „Revue des Deux Mondes" van de generaals de Négrier, Langlois, Kessler en Bonnal, over de instructie voor den Franschen Generalen Staf van 1 December 1902, het manoeuvre voorschrift en de ondervinding, bij de herfstmanoeuvres opgedaan. Zooals de titel aangeeft. Beschrijving van den toestand op het eiland Sachalin met het oog op een binnendringen in dat eiland door de Japanners. De strategie beschouwd als hoogere tactiek, met voorbeelden uit verschillende oorlogen. Over den invloed van de terreingesteldheid in de berglanden van Albanië en Macedonië op de krijgsvoering, verpleging, organisatie enz., opgehelderd door voorbeelden uit verschillende oorlogen. Bespreking van het gedeelte nachtelijke operatiënuit het Engelsche reglement Combined Trainingen wat Balck omtrent dit onderwerp zegt, met voorbeelden uit de krijgsgeschiedenis. Officieel rapport van vorst Radziwill aan den keurvorst van Branden burg over eene nachtelijke onderneming tegen de Zweden bij Elbing. Bespreking van eene studie van kolonel Baron de Heusch over het gebruik van reserven, met voorbeelden uit de krijgsgeschiedenis. Bespreking van den slag aan de Jalu. Het plan voor den slag van Moekden reeds lang ontworpen, maar wachtende op den val van Port-Arthur, daarna aanzetting tot spoed van Oyama bij Nogi uit vrees dat hij anders geen gebruik meer kon maken van de bevroren rivier en dan zou hebben moeten wachten tot den drogen tijd. Bij Moekden wist Oyama voor de Russen steeds zijn hoofdaanvalspunt te verbergen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 521