15 KORTE INHOUD. Wat de aanvullingstroepen voor Duitsch-Zuid-West-Afrika moeten leeren, gebaseerd op eigen ondervinding, met zijne compagnie. Eenige bedenkingen naar aanleiding van het artikel in no. 77 (zie Lit. Overz. 1905 III.) Een poging om naar aanleiding van de uitkomsten op het proefveld met artillerievuur verkregen, schietende volgens de Fransche methode, eene formatie aan te geven voor troepen, die over open terrein onder het werkzame artillerievuur voorwaarts moeten gaan. Korte bespreking van drie zaken betreffende de infanterietactiek in den Russisch-Japanschen Oorlog, n. 1. den frontaanval, het gebruik van pioniergereedschap bij den aanval en het groote munitieverbruik. Wat in verschillende rijken gedaan is om voor de infanterie bereden verkenningspatrouilles te scheppen, ten doel hebbende, het verzamelen van gegevens omtrent den vijand en het terrein tot verlichting van de taak der infanterie. Uittreksel uit een voordracht over de verschillende ervaringen op tactisch gebied op het oorlogsterrein in Oost-Azië. Tactische beschouwingen naar aanleiding van eenige gevechten uit den Boerenoorlog, De infanterie tactiek tegen artillerie-stellingen, met voorbeelden uit verschillende oorlogen. Drie voorbeelden van vuurleiding, waarbij de verschillende vragen, die de vuurleider zich moet stellen, beantwoord worden. Een woord ten voordeele van het korte geweer, dat in alle tijd schriften en dagbladen veroordeeld wordt. Bespreking van de voorgestelde vermindering der belasting van den infanterist, en van het denkbeeld om den veldransel te vervangen door een soort van zak. Korte bespreking van het ontwerp-reglement voor de bereden infanterie. Korte bespreking van het nieuwe schietvoorschrift voor de infanterie. I

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 527