40 welke cavaleriepatrouilles op 6 a 8 K.M., infanteriepatrouilles tot op 1,5 K.M. vooruitgeschoven worden en in den, uit alle wapens bestaanden, hoofdtroep (mainguard). De afstand tot het gros moet zoodanig genomen worden, dat dit niet onverwacht onder werkzaam artillerievuur kan komen. De hoofdtaak van den voortroep is tegenstand te bieden. Wordt de voortroep door vuur opgehouden, dan beslist de voorhoedecommandant of hij door het inzetten van den hoofd troep den tegenstand zal trachten te breken, of zich voorloopig tot verkennen zal bepalen. Yan hoeveel belang het ook is dat de marsch van het gros niet wordt vertraagd, zoo is het van nog meer belang, dat de voorhoede niet in een gevecht tegen overmacht gewikkeld wordt. Men houde hierbij steeds in het oog, dat de vijand wellicht zwakke afdeelingen laat zien en zijn hoofdmacht gedekt achter houdt om de voorhoede tot een ongelijken strijd te verleiden. Zwakke vijandelijke afdeelingen verlaten meestal door bedrei ging met omtrekking hunne stelling. Voor de achterhoede bij een vervolgenden vijand vergete men niet dat de vijandelijke voorhoede iedere minuut meer opdringt en het eigen gros zich meer en meer verwijdert, terwijl het gevaar bestaat, dat de tegenpartij zich tusschen gros en achterhoede inschuift. Be voorpostendienst. Duitsche en Fransche invloed is hierbij merkbaar. In de eerste plaats wordt gewezen op de waarde der verkenning- voor elk voorpostensysteem; daarom worden de troepen ver deeld in eene ver vooruitgeschoven voorpostencavalerie, die be halve enkele dicht bij den vijand verblijvende waarnemingsaf- deelingen des nachts terugtrekt, en in voorposteninfanterie. De voorposten moeten vooruitgeschoven worden tot op den af stand van het werkzame infanterievuur van de stellingen, waar in de vijandelijke artillerie zou kunnen oprijden. Ten einde de opstelling der voorposten zoo min mogelijk te ver raden, wordt het aanleggen van vuren zooveel mogelijk beperkt. Bij vrees voor een overval komen alle troepen een uur vóór het aanbreken van den dag onder de wapens. Eerst bij terugkeer der eerste bij dag terugkeerende patrouilles,

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 52