19 KORTE INHOUD. Bespreking van de wijzigingen, die in het ontwerp-schietvoorscbrift zijn aangebracht, waarna dit ontwerp definitief is vastgesteld. ('Zie voor het ontwerp: Mil. Wochenbl No. 80 en 811903). Iets over de opleiding van het kader als vuurleiders van de groep en de sectie in het gevecht. Iets over de ruiterij (bereden infanterie) in de oude Romeinsche en Grieksche legers. Betoog, dat het vermeerderen van de vuursnelheid bij de infanterie, althans binnen zekere grenzen, de trefkans verhoogt, gegrond, behalve op beredeneering, ook op uitkomsten van schietproeven, gehouden bij de Oostenrijksche schietschool te Bruck aan de Leitha. Eenige tactische gegevens, ontleend aan den Russisch-Japanschen oorlog, betreffende het gebruik der artillerie; het infanteriegeweer en de verwondingen door de geweerkogels veroorzaakt; de vecht wij ze der Japanners enz. Iets over het indirecte richten met het geweer bij het vuren over eene gezichtsdekking. Over de waarde van het inzetten van ondersteuingstroepen in de vuurlinie als middel tot het geven van élan aan die linie. Uiteenzetting van de grondregels der vuurtactiek bij de infanterie. De verschillende aarddekkingen zooals die door de Japansche en Russische infanterie in den oorlog werden gemaakt. Bespreking van de wijzigingen in de ontwerp-reglementen van het Engelsche leger n. 1. „Combined Training" en „Infantry Training" aangebracht, waarna zij definitief zijn vastgesteld. Bespreking van het Xe deel, (Schiesstaktik der Infanterie) van het werk: „Militarischen Zeitfragen", door generaal von Lichtenstern. Iets over de invoering van een nieuw geweer in Frankrijk, waar omtrent tot nog toe weinig bekend is. De ondervinding met de ponies te Batavia opgedaan, zoowel met officiers- als met troepenpaarden, en de proeven met deze paarden genomen wat voeding, beslag, behandeling enz. betreft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 531