23 KORTE INHOUD. De hoogere bevelvoering bij de Belgische cavalerie; indeeling in 2 divisiën; toevoeging van de gendarmerie en de wielrijders. Bespreking van het nieuwe voorschrift voor de opleiding van den cavalerist in Engeland, betreffende rijkunst, paardenverzorging en staldienst. Wat men op den duur van de cavalerie kan vergen in het afleg gen van afstanden, zonder de slagvaardigheid te verliezen. Een patrouille gereden door majoor Naganoema met 150 ruiters met het doel om een ijzereren spoorwegbrug over de Hsingkai, 240 K. M. benoorden Moekden, te doen springen. Beschouwingen over het schieten met. G. K. aan de hand van het nieuwe Fransche schietvoorschrift. Eenige opmerkingen naar aanleiding van het gelijkluidende artikel in het Vierreljahrsheft fiir Truppenfübrung utid Heereskunde", ge schreven door Oberleutnant Ludwig. Gevolgtrekkingen uit den Russiseh-Japanschen oorlog omtrent de werking der veldartillerie, in aansluiting daaraan korte bespreking van den stand van het veidartillerievraagstuk in verschillende rijken, de organisatie en het tactisch gebruik van dat wapen. Verweerschrift naar aanleiding van het gelijkluidende artikel in No. 86 (zie hierboven). De bijzondere opleiding en het gebruik van verkenners bij de be reden artillerie. Nieuw ontworpen reorganisatie der bereden artillerie en eenige ge gevens omtrent het nieuwe veldgeschut, den Houwitser van 10 c.M. M. 99 en het berggeschut M. 99. Betoog, dat het oirekt schieten ten onrechte meer en meer verdrongen wordt door het indirekte, ofschoon dit laatste niet eenvoudig en zeer tijdroovend is, terwijl, nu de bereden artillerie vrijwel algemeen van schil den voorzien is, dekking in het terrein niet noodzakelijk wordt geacht. De stand van zaken betreffende de bewapening en de tactiek der veldartillerie in 't algemeen en van die der verschillende rijken in 't bijzonder, aan de hand van „Löbell's Jahresbericht."

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 535