- 25 KORTE INHOUD. Het gebruik van snelvuurveldgeschut volgens het Fransehe reglement, waarbij de lessen, die uit den Russisch-Japanschen oorlog zijn te trekken, in aanmerking zijn genomen. Bespreking van de oorzaken der minder goede werking der. G. K. in den Russisch-Japanschen oorlog. Antwoord op het verweerschrift van Oberleutnant Ludwig in het „Mil. Wochenbl. No. 90." (zie hierboven). De waarde der Fransehe bereden artillerie tegenover die der Duitsche. Uittreksel uit een rapport betreffende een proef met een bergkanon van 7 5 c.M. met kanonterugloop, model Krupp. Gemakkelijke berekening om bij het Fransehe veldkanon van 7.5 c.M. na te gaan, of de projectielen eene voorliggende dekking nog zullen treffen of er overheen zullen gaan. De wijze waarop in Mandschoerije bij de Russische artillerie door optische signalen het indirect vuur geleid werd. Denkbeeld om doelverkenners te voorzien van een afstandmeter Gauthier; voor elk instrument behoort langs empirischen weg de verdeeling in afstanden, overeenkomende met een bepaalde basis, berekend te worden. Het zoeken naar de middelen om met vrucht schildbatterijen tot zwijgen te brengen. Aanteekeningen omtrent het geschut, de reglementen, de organisatie, discipline, tactiek enz. van de Japansche en de Russische bereden artillerie. De waarde van houwitserbatterijen als belegeringsgeschut, beschrijving van de vuurmonden met toebehooren, de dekkingen, bewegelijkheid, samenstelling der divisiën enz. in het Oostenrijksch Hongaarsche leger. Bespreking van het vervolg op het algemeene voorschrift voor den vestingoorlog in Frankrijk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 537