31 KORTE INHOUD. Korte geschiedenis van de luchtballons ten dienste van den krijg de invloed van de uitrusting op de bruikbaarheidde vulling, de ver kenning en berichtgeving, het beschieten van ballons en de oefening van het personeel. Korte geschiedenis van het militaire gebruik van postduiven. De teelt, wijze van verzorging en oefening. Voordracht over draadlooze telegraphie met aanschouwelijke voor stellingen door middel van z g. demonstratietoestellen. Na eene inleiding over het gebruik van spoorwegen in den oorlog, worden achtereenvolgens behandeld: le De artikelen 50 en 51 der spoorwegwet in Nederland. 2e Vernieling en herstelling van spoorweg bruggen. 3e Een kringspoorweg in de stelling van Amsterdam. Het gebruik van de vonkentelegraphie bij eene in drie colonnes ge splitste troepenmacht in Duitseh-Zuid-West-Afrika. Betoog der wenschelijkheid van het oprichten van een afzonderlijk korps voor het overbrengen van orders en alles wat aangaat berichten, waarnemingen enz, in den oorlog. Vereenvoudigingen en verbeteringen in de vervoerbare stations voor vonkentelegraphie, door de „Deutsche Telefunken-Gesellschaft." Geschiedenis en aanleg van den Transsiberischen spoorweg. De eischen waaraan de draadlooze telegraphie en haar bedienend personeel in den oorlog moeten voldoen. Verhandeling over de Fowler'sehe straatlokomotieven, als trekkracht voor militair gebruik. Dc economische beteekenis der spoorwegen in de Engelsche kolo niën: Sierra Leone, Goldcoast, Lagos en Nigeria. Korte geschiedenis van het seinen ter zee van af het jaar 1530.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 543