33 nd '05 )5 05, KOK TE INHOUD. Kegeling en resultaten van den Russischen en den Japanschen dienst betreffende: kondschap, spionnage, telegraphie, telefonie, kabel ballons, optische seindienst enz. in den oorlog. Korte geschiedenis van de telegraphie in dienst van het leger. Uitgebreide beschrijving van het materieel der vonkentelegraphie in het Duitsche leger. De aanleg van nieuwe spoorwegen in Aziatisch Turkije en hoe zij dienstig kunnen zijn om de troepen aldaar, in geval van nood, naar Europeesch Turkije over te brengen. Eenige beschouwingen omtrent vroegere voorstellen tot wijziging van de militiewet door verschillende ministers van oorlog en een be toog dat de jongste militiewet dringend herziening behoeft, bespreking van de middelen, die de majoor Bosboom tot verbetering aang eft. Beschouwingen, om in navolging van Japan, het leger en de defensie meer tot een nationale zaak te maken. Vervolg op het gelijkluidende artikel in afl. 5 (Zie Lit. Overz. 1905III). Vergelijkende studie tusschen de Fransche en Duitsche wetten op den tweejarigen diensttijd. Over de verbetering van het militieleger in Engeland. Bespreking van de middelen, zoowel ter zee als te land, ter verde- leging van Fransch Indo-China, Beschouwingen over den minder gunstigen toestand der kustverde- liging en der marine in Turkije. Het oordeel van Lord Roberts over de slechte organisatie van het Sagelsche leger en de onvoldoende voorbereiding tot den oorlog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 545