37 KORTE INHOUD. "Weerspreking van de vrees, dat het paardenmateriaal in tijd van oorlog voor de veld- en vestingartillerie in Duitschland niet aan zijn taak zal kunnen voldoen. Practisehe wenken voor het inrijden van jonge remontepaarden. Voorstel om de infanterieoffieieren te ontheffen van de verplichting om eigen paarden te houden, en om in stede daarvan in elk garnizoen een stal met gouvernementspaarden voor die officieren beschikbaar te stellen. Een afstandsrit van 3 dagen, waaraan eene tactische opdracht ten grondslag lag n. 1. het rijden van eene officierspatrouille, slechts ge deeltelijk langs gebaande wegen, waarbij vervolging van een vijand verondersteld werd. Iets over de mindere geschiktheid van het terrein en de maneges te Banjoe-Biroe voor de africhting der remontepaarden der artillerie. Betoog, dat schrijver van het vermelde artikel in de practijk te hooge eischen stelt aan het geschut. Beschrijving van veld- en bergseschut van 7,5 c.H., berggeschut van 5.7 c Mhouwitsers van 10.5, 12 en 15 c.M. en een verdeel baar kanon met dito affuit. Beschrijving van de onafhankelijke vizierinrichting bij het veldkanon Ehrhardt, M. 1904. Beschrijving van het nieuwe Oostenrijksche veldkanon. Gelijktijdige bevestiging van remcylinder en voorbrengveeren bij kanonterugloopinrichting, patent Fried. Ifrupp. Korte geschiedenis van de constructie van zwaar marinegeschut in Engeland sedert 1854, en in 't bijzonder van dat, bestaande uit een

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 549