42 Kortheidshalve zullen hier alleen de conclusiën van heide schrij vers vermeld worden. De eindbeschouwingen van den anoniemen schrijver 1) (ver moedelijk generaal de Négrier) zijn: 1. de krachtige uitwerking van het geweervuur en de on zichtbaarheid van de doelen bemoeilijken den frontaanval; de beslissing moet verkregen worden door vereeniging van front en echarpeervuur (flankvuur). Bij den frontaanval is niet meer de numerieke meerderheid de beslissende factor, maar de door vereenigd artillerie- en in- fanterievuur beschermde opmarsch, met veelvuldig en goed ge bruik van dekkingen. Zijn de korte afstanden bereikt, dan is de individueele waarde van de strijders een voorwaarde voor het succes. 2. De cavalerie, het wapen voor snelle, omtrekkende bewe gingen, wordt gebruikt voor vervolgingen en als achterhoede; hoewel in belangrijkheid toegenomen, is haar wijze van optre den geheel veranderd. De tijd van groote charges is voorbij en was het reeds in 1870. Geen enkele cavalerieafdeeling, van hoe geringe sterkte ook, kan onder artillerie- of infanterievuur gesloten optreden. De verkenningsafdeelingen moeten zich door de groote dracht van het geweer en de snelheid van het vuur, waarvan de rich ting niet te bepalen is, op grooten afstand van de tegenpartij houden; zij kunnen slechts melden, dat de vijand op een zeker uur niet op een bepaalde plaats was. Beveiliging der overige troepen kan haar daarom niet meer worden opgedragen. 3. De artillerie vraagt geschut van zeer groote kalibers en tevens licht snelvuurgeschut. De batterijen worden over een groote uitgestrektheid verspreid, doch hun vuur wordt vereenigd op één doel, dat gelijktijdig onder front- en echarpeervuur ge nomen kan worden. De resultaten, verkregen met groote projectielen, gevuld met lydiet (meiiniet), waren geringdaarentegen werd de uitwerking der G. K. steeds zeer gevreesd. 1) Deze conclusiën zijn door Gen. Bonnal meer of minder scherp weerlegd; daar diens conclusiën hier ook opgenomen worden, zullen wij op zijne weerlegging niet ingaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 54