39 KORTE INHOUD. kern met staaldraad omwikkeld; de nadeelen van deze wijze van constructie Veroordeeling der offieieele geheimhouding van gegevens van het nieuwe veldgeschut in Oostenrijk. Gronddenkbeelden over het vervaardigen van richtbogen voor scheeps geschut om den invloed van het schommelen der schepen op de sprei ding der schoten te neutraliseeren. Betoog, dat de in het gelijkluidende artikel (zie hierboven) in No. 94 voorgestelde richtbogen den invloed van de schommelingen op de trefkans niet zouden neutraliseeren. Eene verbetering aan het instrument voor het meten van vluchttij- den, waardoor nauwkeuriger aflezing wordt verkregen. Bezwaren tegen het invoeren van het door kapitein A. J. Gooszen ontworpen geschut. Beschrijving van de onafhankelijke vizierinrichting, systeem Krupp. Korte beschrijving van de Belgische kanonnen, draagbare wapenen en voertuigen, op de wereldtentoonstelling te Luik in 1905. Korte beschrijving, met photographieën, van het oorlogsmaterieel, door de N. Y. John Cockerill (Seraing) op de wereldtentoonstelling te Luik in 1905 geëxposeerd. Beschrijving van een instrument tot het meten van afstanden, tevens dienende om, verbonden aan een kanon, dit de gewenschte verhooging voor den afstand te geven, zonder eenige berekening, slechts het op meten van een hoek door een waarnemingspost is daartoe noodig. Beschrijving van verschillende vuurmonden enz. op de wereldten toonstelling te Luik in 1905. Beschrijving van een projectiel, granaat-en granaatkartetswerking in zich vereenigende, geen kogeltjes bevattende, doch een binnenwand bestaande uit segmenten, voorzien van een tijd-schokbuis, dienende voor al tegen artillerie voorzien van schildenuitwerking van dat projectel. Verbeteringen van de buizen voor granaten en granaatkartetsen. Wensehelijkheid om de universaal-vizierkorrel van Kokotovic ook bij de artillerie in te voeren, nevens den kijkeropzet, daar deze dikwijls tijdelijk onbruikbaar wordt en niet bijzonder geschikt is om op be wegende doelen te richten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 551