41 KORTE INHOUD. Mededeeling dat de revolver van weinig nut gebleken is in den Boerenoorlog, en daarom wordt afgeschaft bij het Engelsche leger, in plaats waarvan een lichte karabijn beproefd wordt. Beschrijving en behandeling van het zelflaadpistool „Parabellum." Nieuw model van kogel om het kleinkalibergeweer in een zelflaad- wapen te kunnen veranderen Een nieuwe greep voor de revolver, waardoor men het wapen beter kan hanteeren en voorkomen wordt, dat de revolver uit de hand ge slagen of gewrongen wordt. Beschrijving van een nieuwe vizierkorrel, waarbij de schutter zijne fouten in de richting zelf kan controleeren. De aan het licht gekomen fouten van het nieuwe verkorte geweer, waardoor de invoering, althans voor de infanterie van het Engelsche leger, van regeeringswege gestaakt is. Invoering bij de Deensche cavalerie van het zelflaadgeweer-Rekyl. Iets over de hoedanigheden van het verkorte geweer, waarvan de invoering bij de Engelsche infanterie gestaakt is. Strijd om het kaliber van het geweer, daar de verwondingen door den kleinen kogel het individu niet lang genoeg of in 't geheel niet buiten gevecht stelt. Betoog, dat het kleine kaliber behouden moet blijven ter wille van het groote indringingsvermogen, terwijl het ernstiger verwonden zal moeten gezocht worden in den vorm van den kogel en grootere rotatiesnelheid, dit laatste te verkrijgen door pro gressive trekhelling. Over het meten van den luchtdruk en de instrumenten (barometers) die daarbij gebruikt worden. Betoog van de noodzakelijkheid om de infanterie en cavalerie te oefenen in het overtrekken van rivieren met primitieve hulpmiddelen, opgehelderd door voorbeelden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 553