45 ■I KOE TB INHOUD. Bespreking van het project van de nieuwe havenwerken van Ant werpen en de nieuw aan te leggen versterkingen. Over het aanleggen van aanvalsloopgraven en het vernielen van draadversperringen door de Japanners en het gebruik van zoeklichten en lichtkogels door de Russen. Het gebruik van handgranaten in den Russisch-Japanschen oorlog en iets over de samenstelling dezer projectielen. De strijd in België over de uitbreiding der havenwerken van Ant werpen en de daarmede gepaard gaande uitbreiding van het vesting stelsel. De beteekenis van den vesting Antwerpen voor Frankrijk en Duitschland. Bespreking van het Fransche voorschrift: „Instruction générale sur la guerre de siège" en het ontwerpvoorschrift: „Instruction provisoire sur le service de l'artillerie dans la guerre de siège.'' Aanmerkingen op de plaatsing der vuurmonden in de forten, de bestemming der vuurmonden, de bevelvoering, den veiligheidsdienst, de sterkte der inf'anteriebezetting enz., in de stelling van Amsterdam. Beschrijving van een toestelletje om het kaartaflezen onder alle weers gesteldheden, zoowel bij dag als bij nacht te kunnen bewerkstelligen* lets over de opnem ng en het in kaart brengen van te reinen in Oostenrijk-Hongarije, de gebezigde schalen, miliiaire en civiele waarde der kaarten, ouur der opneming, onkosten enz. Een geneeskundig rapport van de excursie bevattende gegevens betreffende verpleging, voorgekomen verwondingen, ziekten enz. bij de expeditionnaire troepen, alsmede van het merkwaardige wat op genees kundig gebied bij de bevolking is waargenomen. Organisatie van het personeel en inrichting van het materieel bij den Russischen geneeskundigen dienst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 557