47 KOETE INHOUD. De vermindering van het aantal zieken bij de Duitsche marine in de laatste jaren, toe te schrijven aan de betere toepassing der hygiënische maatregelen. Bespreking van een gedeelte van het werk: „Psychologische, psy chiatrische und militarrechtliche Studie", door Dr. Ewald Stier. Weerlegging van het artikel van „Medicus", voorkomende in het eerste blad c van de Nieuwe Eotterdamsche Courant van 18 Juni 1905, handelende over de minder gunstige positie van den officier van gezond heid in het Nederlandsche leger. De moeielijkheden, verbonden aan het verplegen van de gewonden op zee en in 't bijzonder gedurende een zeeslag. De invloed van taille en lengte der Iseenen op het loopen. Plaatsing der manschappen in het gelid volgens de grootte. Het vermoeiende van steeds in den pas loopen. Oorzaken van het verlengen der colonne diepte. Invloed van het suikergebruik op den spierarbeid, het stillen van honger en dorst enz., uitkomsten van proeven met suikervoeding bij verhoogde lichaamsbeweging. Betoog van den Franschcn militairen dokter Donnadieu om steeds met open (boven) ramen te slapen. De aard en duur der genezing van de wonden, door verschillende soorten projectielen en blanke wapenen. De ontdekking van de bron van infectie der waterleiding in het kamp te Bruck, waar veel buikaandoeningen voorkwamen. 17. Vonnis van den Krijgsraad, waarbij schuldigverklaring aan oplichting, door het H. M. G. veranderd in diefstal. 18. Vonnis van den Krijgsraad, waarbij schuldigverklaring aan overtreding wet op de Jacht en Visscherij, door het H. M. G. veranderd in vrijspraak. 19. Onbevoegdheid van den militairen rechter wegens commun delict. Pleidooi voor het bespoedigen van het voorloopig onderzoek. De rechten en plichten van den fungeerend-secretaris in het gerechtelijk onderzoek, verkeerde opvatting daaromtrent.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 559