KORTE INHOUD. Veroordeeling van het tegenwoordige svsteem van opleiding, te weinig oefening in het terrein, te veel theorie, het leeren van overbodige en nuttelooze zaken slechte schietopleiding Voorstel tot verbetering van de opleiding der officieren na afloop van de krijgsschool. Verschillende wijzen van opleiding tot officier in Pruisen; eischen, aan den officier te stellen examens, enz. Karakterschets van den Russischen en den Japanschen soldaat, dooi' een Russisch kapitein. De waarde van goed kader voor een leger, vooral met het oog op den tweejarigen diensttijd. Voorstel tot wijziging der bepalingen om trent bevordering, pensionneering-, enzomdat de thans bestaande voorschriften niet geschikt zijn om goed kader te krijgen. Bespreking van de mogelijkhoid om de Engelsche vloot on de oorlogs- havens even vóór de oorlogsverklaring of in de eerste dagen der vijandelijkheden te overromplen. Beschrijving van het nieuwe type pantserslagschip C met zijne be wapening. Vermeerdering van het aantal groot kaliber vuurmonden, vermin dering van dat der middelbare kalibers en versterking van de pant sering bij de slagschepen. Het aangenomen wetsvoorstel van den minister van marine Mirabella, om in 3 jaar tijds de vloot, die zeer in verval is geraakt, weder aan haar doel te doen beantwoorden. 5. Betoog, dat Port Arthur slechts als steunpunt voor de vloot diende, terwijl de Russische vloot zich steeds gebonden hield aan die vesting en daardoor niet offensief optrad, voor dat het te laat was. Critische studie over den zeeslag bij Trafalgar. Betoog, naar aanleiding van de voorgenomen reorganisatie, tot op heffing van het Korps Mariniers. U;Een rapport aan den Czaar betreffende den uiterst slechten toestand der schepen, de onbruikbaarheid van het geschut, de ongeoefendheid en de indisciplinaire houding van het scheepsvolk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 563