53 KORTE INHOUD. Bespreking van eenige tactische grondbeginselen voor een zeeslag. De redenen waaraan de volkomen nederlaag der Russische vloot moet worden toegeschreven. Betoog van de noodzakelijkheid om de Duitsehe vloot zoo spoedig mogelijk van nieuwe schepen te voorzien, o.a. door meer schepen gelijk^ j tijdig op stapel te zetten. Nieuw program ter completeering van de Fransche vloot. Van 1906—1919 zullen gebouwd worden; 11 linieschepen, 10 gepantserde kruisers le klasse, 6 idem 2e klasse, 6 ophelderingsvaartuigen, 66 torpedovernielers, 50 torpedobooten, 18 defensieve en 62 offensieve onderzeebooten. Water verplaatsing, snelheid, artilleriebewapening enz. der grootere schepen. Een reeks artikelen betreffende den zeeslag bij Trafalgar en den Admiraal Nelson. Nachtelijk vuur met kleinkaliber snelvuurgeschut van een gepantserde kruiser op torpedobooten, die 40 knoopeu maken gunstige resultaten. Bespreking van de groote Fransche vlootmanoeuvre in Juli 1905. Studie over alles wat Moltke voor de Duitsehe vloot heeft gedaan. Daar het aantal vreemdelingen dat op de Engelsche handelsvloot dient tot 40.000 gestegen is en nog meer zal stijgen, wordt betoogd dat een middel moet beproefd worden om hieraan een einde te maken en wel, door het in het leven roepen van eene opleiding voor dezee vaart, die zoowel de handelsvloot ais de ruarinereserve ten goede zal komen. Overzicht, naar aanleiding van het gebrek aan goede onderofficieren, van de misstanden in het leger, die oorzaak zijn, dat vele goede elementen niet in het leger willen dienen, of het leger zoo spoedig mogelijk verlaten. Beschouwingen omtrent verliezen in den oorlog, in verband met de gevechtsformatie, maar ook vooral in verband met het moreel van den troep. Yerliestabellen betreffende verschillende oorlogen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 565