KORTE INHOUD. Beschrijving van het gevecht bij Nunub, als voorbeeld hoeveel moeie- lijkheden in Zuid-West-Afrika aan eene goed doorgezette vervolging in den weg staan. Geschiedenis van den veldtocht tegen de Herero's en de Hottentotten in Duitsch-Zuid-West-Afrika. Vervolg (Zie Lit Overz. 1905 IV). Eenige beschouwingen over marsch-tucht en hoe die den soldaat is te leeren, naar aanleiding van het artikel van G. H. in de Augustus aflevering 1905 van de Militaire Spectator, getiteld. „Eenige voorstellen." Vervolg en slot (Zie Lit. Overz. 1905 IV). De middelen die ons ten dienste staan om afstanden te leeren ken nen, beschrijving van de meeste in verschillende landen in gebruik zijnde afstandmeters. De wijze waarop de infanterie van den afstand meter partij kan trekken. Beschouwingen over het vuren met infanterie, artillerie en machi negeweren over de eigen aanvallende infanterie heen. Vervolg en slot (Zie Lit. Overz. 1905 IV). De universaalkorrel en de verbeteringen in de schietopleïding. De organisatie, sterkte, uitrusting en opleiding der alpentroepen in Italië, Frankrijk en Oostenrijk en het daaromtrent voorgestelde in Zwitserland. Naar aanleiding van het benoemen eener commissie tot herziening van het Zwitsersche reglement op de exercitiën der infanterie, geeft schrijver de artikelen aan die hij gewijzigd zou willen hebben en waarom. Vervolg en slot (Zie Lit. Overz. 1905 IV). Nuttige wenken voor de schietopleiding en beschouwingen over het nut van de voornaamste bepalingen, voorkomende in het schietvoorschrift.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 587