17 1=== KORTE INHOUD. Bespreking van het Franscke schietvoorschrift van 31 Augustus 1905. Iets over het gebruik van de spade tot het maken van dekkingen, de dekkingen door de Japanners gebezigd en ten slotte een denkbeeld om elk infanterist met een draagbaar schild uit te rusten. Zooals de titel aangeeft. Iets over de opleiding tot oorlogsschutters, naar aanleiding van het artikel Schietwedstrijden" van den kapitein der Mariniers van der Kop. (Mil. Speet. Juli 1905). Beschouwingen over de leiding, het voorwaarts gaan, de dekking enz., bij het aanvallend gevecht der infanterie. Iets over het lichter maken van de infanteriebepakking in Frankrijk en wat daarvoor nog gedaan kan worden. Bespreking van het aldus getitelde werk van den Oberstleutnant Preiherrn v. Freytag Loringhoven. Yerh. o/d infanterieaanval, n. aanl. v/h boek, get: „Der Infanterieangriff i d neuesten Kriegen" v. Oberstleutn. Frhrn. v. Freytag Loringhoven. Yervolg en slot (zie Lit. Overz. 1905 III). Vergelijkende schietproeven tusschen direct en indirect schieten met het geweer, die zeer ten gunste van de laatste methode uitvielen. Iets over de oefening in het maken van lichte aarddekkingen bij den infanterieaanval, gehouden bij het 11e korpscommando in Oosten- rijk-Hongarije. Bespreking van het ontwerp-schietvoorschrift voor de Duitsche in fanterie, van 2 November 1905. Betoog, dat het infanteriegeweer van een kijkervizier moet voorzien worden. Tactische beschouwingen over de wijzigingen in het Nederlandsche Infanterie-Reglement en over den geest van het Fransche. 2

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 589