KORTE INHOUD. Bespreking van het nieuwe Fransche sehietvoorschrift voor de in fanterie. Verschil van meening over het voorkomende in de artikelen: „Ueber das Grefechtsmassige Schiesseu der Infanterie", No. 98—101 en „Ueber die Feuergeschwindigkeit der Infanterie," No. 122. Mil. Wochenbl. Voorstel tot verandering van de indeeling der herhalingsoefeningen voor het kader en de manschappen der infanterie gedurende de win termaanden. Eene schietopleiding, gegrond op hetgeen de schutter in den oorlog behoort te kunnen toepassen. Eene methode om de schijven te doen bewegen, zooals de vijand in de werkelijkheid zal doen. Beschouwingen over do exercitie met het bataljon, als aanvulling van het gelijkluidende artikel in No. 9 en 10 van 1905. (Zie Lit. Overz. 1905—III). Vervolg en slot. (Zie Lit. Overz. 1905—IV). Waarschuwing tegen de gevolgen van het overdreven gebruik maken van dekkingen in het terrein. Bespreking van een artikel van den Franschen majoor Mellix in de .„Revue du Cercle militaire", waarin een schema wordt aangegeven voor den opmarsch van een bataljon, onder artillerie- en infanterievuur. De veranderde wijze van optreden tegen den inlandschen vijand op Atjeh, toegepast door het korps Marechausseede groote waarde van dat korps en ten slotte een woord van hulde aan den len Luitenant Christoffel. Betoog betreffend de wenschelijkheid, om den infanterist te voorzien van pioniergereedschap, dat de eigenschappen van spade en pikhouweel in zich vereenigt. Iets over de schietoefeningen en de gymnastiek bij de infanterie in Duitsehland. Niet het vuur of de bajonet alleen beslist den strijd, maar het krach tig offensief optreden en consequent doorvoeren daarvan is de ware tactiek die ter overwinning leidt. Bespreking van het nieuwe exercitie-reglement. Tactische studie over den infanterieaanval, naar aanleiding van de gevechten in den Russisch-Japanschen oorlog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 591