21 KORTE INHOUD. vastgesteld den 31en Augustus 1905. Bespreking van het schietvoorsehrift voor de Fransche infanterie iSt.O-AStp. f fl fin 31 an A n miolim 1 OAK Betoog, dat de hedendaagsche infanteriereglementen denzelfden geest ademen als het reglement, nu ongeveer een eeuw geleden door den grooten infanterist York samengesteld. Verhandeling over de werkkring der Russische cavalerie in den oorlog met Japan; de moeilijkheden waarmede zij te kampen had, het minder goede gebruik dat er van gemaakt werd. Indeeling van het onderwijs, het personeel, de leerlingen en de paarden bij de rijschool van Saumur en beschrijving van de dagtaak van een leerling der afdeeling „Lieutenants d' instruction." Vervolg en slot. (Zie Lit. Overz. 1905 IV). De dienst der cavalerie bij manoeuvres vergeleken bij wat in de werkelijkheid te velde zal moeten gedaan worden. Gewenschte veran dering in dien dienst bij manoeuvres. Bespreking van het nieuwe schietvoorsehrift voor de Oostenrijksche cavalerie. Eene verkenning door een detachement Russische cavalerie en be reden infanterie in Korea, van Maart tot Mei 1904. Eene verkenning door eene divisie cavalerie onder bevel van den luitenant-generaal Rheinhaben. De ondervinding met de Australische ponies bij het 4e. Veldeska- dron te Soerabaia opgedaan. De herkomst en recruteering van Silhadar cavalerie in Britsch-Indië. Behandeling van tactische zaken, de cavalerie betreffende. Datgene, wat de cavalerist van de rijkunst moet en kan leeren, met het oog op den tweejarigen diensttijd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 593