28 KORTE INHOUD. Beschrijving van een vijfdaagschen marsch, gehouden door instruc teurs en leerlingen van de fcaderschool der cavalerie, bij welken marsch, volgens schrijvers meening, de Australische pony bewezen heeft een zeer bruikbaar troepenpaard te zijn. Uiteenzetting der redenen, waarom afzonderlijke tactische oefeningen op de kaart voor cavalerieofficieren wenschelijk worden geacht. Duitsche vertaling van de nieuwe Russiche schietregels voor het snelvuur veld- en berggeschut. Denkbeeld om de methode van het bepalen van de ligging van het doel bij indirect vuur en bij het concentreeren van het vuur van ver spreide batterijen op eenzelf'de doel, ook aan de officieren van andere wapens te leeren, daar er in vele voorkomende gevallen groot profijt van getrokken zal kunnen worden. Beschouwingen omtrent de waarde van het artillerievuur in den oorlog, welke waarde meer gelegen is in de moreele dan in de phy- sieke uitwerking. Een ander over het veelvuldig gebruik van dekkingen waardoor het observeeren van den vijand lastiger wordt en daarmede ook de te volgen tactiek voor de artillerie. Vervolg en slot. (Zie Lit. Overz. 1905—IV). De taak der veldartillerie in nachtelijke gevechten, zoowel bij den aanvaller als bij den verdediger. De geschiedenis van het snelvuurkanon. Na de beschrijving van het geschut, in gebruik bij de Oostenrijksch- Hongaarsche bergartillerie, wordt besproken een proef met veldhouwit- sers bij de gehouden manoeuvres. Gegevens omtrent de kanonnen der veldartillerie van de Europeesche mogendheden en van de V. S. v. N. Amerika. Vervolg en slot. (Zie Litt. Overz. 1905-1V;.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 595