29 KORTE INHOUD. Aanteekeningen betreffende de verschillende wapens bij de laatst ge- honden manoeuvres in Engeland, door generaal Sir John French. Critiek op de in Engeland door het Aldershot-legerkorps, onder Generaal French gehouden manoeuvres, De groote Oosteurijksche manoeuvres van 1905, gehouden in Zuid- Bohemen en Zuid-Tyrol. Vervolg. (Zie Lit. Overz. 1905 IV). Beschouwingen over het nut van groote manoeuvres en bespreking in 't algemeen van de laatst gehouden manoeuvres in Limburg. Beschrijving van de herfstmanoeuvres van het Zwitsersche 2e leger korps in 1905. Eene studie over het wezen van de krijgsspeloefeningen en hoe die geleid moeten worden. Het oordeel van de Fransche en Engelsche betrouwbare nieuws bladen over de laatst gehouden Duitsche Keizermanoeuvres. Volledige beschrijving van de manoeuvres in het gebergte van Zuid- Tyrol, gehouden van 27 tot 30 Augustus 1905. Beschrijving van de Fransche manoeuvres in het alpengebied, van de cavalerie in het heuvelland gelegen in den driehoek Auxerre, Tonnerre en Avallon, en de groote leger manoeuvres in het Westen en Oosten. De groote manoeuvres in Bohemen van 3 7 September 1905, met opmerkingen van verschillenden aard. De groote keizermanoeuvres in Zuid-Bohemen in September 1905. Overzicht van de herfstmanoeuvres in 1905 van Duitschland, Frank rijk, Italië, Bulgarije en Montenegro. Zooals de titel aangeeft. De verschillende redenen die Frederik den Groote er toe geleid hebben om vredesmanoeuvres te houden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 601