33 KORTE INHOUD. litaire transporten behouden moet blijven, ofwel dat dit vervangen moet worden door mechanische trekkracht. 0 Iets over optische telegraphie en in het bijzonder over de in de Duitsche Koloniën gebruikt wordende heliograaf waarbij, wanneer de zon niet schijnt, een acetyleenlamp als lichtbron dienst doet. 1, Het seinkorps in Duitsch Zuid-West-Afrika, dat door zijne diensten de operatie onder één leider mogelijk maakte van troepenafdeelingen, op groote afstanden van elkander verwijderd. De diensten, door het Oostenrijksche spoorweg- en telegraafregi- ment bewezen, gedurende de werkstaking van het spoorwegpersoneel in April 1905. 2 Beschouwingen over de verschillende middelen tot overbrenging van berichten en wat er op dit gebied in het Duitsche leger bestaat. Het nut van vervoer per spoor voor het leger in oorlogstijd, met voorbeelden uit recente oorlogen. De spoor- en tramwegen op Java uit een militair oogpunt beschouwd en iets over de dienstregeling in tijd van oorlog. Verhandeling over de verschillende middelen tot verlichting van het voorterrein in den veldoorlog, zooals electrische zoeklichten, lichtko- gels, vuurpijlen enz. - Proeven in Duitschland met electrische sneltreinen, waarbij de snelheid opgevoerd werd tot 210 K. M. in het uur, eene snelheid, die op stoomspoorwegen nooit bereikt kan worden. De middelen om, wil het Nederlandsche leger een volksleger wor den, de jongelingschap voor te bereiden op den militairen dienst. Opmerkingen over het door den Heer Fabius geopperde stelsel van vóór-oefeningen. Bespreking van eene aldus getitelde brochure. 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 605