37 KORTE INHOUD. Het stelselmatig vasthouden in Engeland aan de kanonconstructie met draadomwikkeling, terwijl de minderwaardigheid, ook wegens het niet bestand zijn van het metaal tegen de uitwerking van het kordiet, ten duidelijkste is gebleken. Iets over de fouten, die bij langdurig gebruik van instrumenten ontstaan, vooral wanneer door stooten eene geringe verplaatsing van een rotatieas, waarop hoekmeting berust, mogelijk is. (Toevoeging van een gelijkluidend artikel in de „Schweizerischen Zeitschrift für Artil lerie und Genie" April 1905). Mededeeling betreffende de theoretische uitvinding van den Oosten- rijkschen Regierungsrat Schatzel von Mühldorf bestaande uit een snelvuurkanon, waarbij de terugstoot benut wordt om het sluitstuk te openen en de huls uit te werpen, terwijl na inbrenging van een nieuwe patroon de kracht die het kanon weder vooruitbrengt het stuk sluit en automatisch afvuurt. Het rapport omtrent de gehouden proeven met Ehrhardtsch geschut in de Y. S. van N. Amerika. Vervolg en slot. (Zie Lit. Overz. 1905—IV). Het door de fabriek Saint-Chamond tentoongestelde op het gebied van marine en artillerie. Eenige gegevens betreffende het nieuwe Zwitsersche 7.5 c.M. materieel. Beschrijving van het oorlogsmaterieel geëxposeerd op de Luiksche Wereldtentoonstelling in 1905. Beschrijving van het sluitstuk bij het snelvuurgeschut systeem Ehrhardt. Iets over de constructie van veldhouwitsers met kanonterugloop- inrichting. Een ontwerp richtboog, bevestigd aan een der tappen van het ka non, waardoor de elevatie gegeven wordt zonder dat vooruit een opzet oi wijzer gesteld behoeft te worden, met afzonderlijke vizierinrichting voor de zijdelingsche richting, bevestigd aan de wieg van het kanon. Eenige gegevens (materialistisch en ballistisch) betreffende het nieuwe Zwitsersche veldkanon van 7,5 c. M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 609