39 KORTE INHOUD. De voorbereiding en de proeven, die geleid hebben tot het aanne men van het nieuwe Zwitsersche 7,5 c. M. veldmaterieel. Beschrijving van een nieuwe vizierkorrel (Universalkorn), uitgevon den door den Hongaarschen ritmeester Kokotovic, en de daaraan ver bonden voordeelen. Een nieuwe geweerkogel voor het Duitsche infanteriegeweer, pun tiger en korter dan de vroegeregrootere aanvangssnelheid, zoodat het kleinkalibervraagstuk geheel op den achtergrond is geraakt. Beschrijving van de nieuwe scherpe patroon voor het Duitsche ge weer en eenige gegevens omtrent de patroon van het Fransche geweer. Een proef, waaruit blijkt dat een kogel van het geweer M. 95, na op een bijzondere wijze misvormd te zijn, in één schijf meer dan één kogelgat kan maken. Voordracht over de eischen van het moderne geweer. Eene vizierinrichting met spiegel, ten doel hebbende het vlugge richten te bevorderen en wel door het accomodeeren van het oog ter hulp te komen. Studie over de werking van het rookzwak buskruit in de vuurmon den uit een ballistisch oogpunt beschouwd, ter bepaling van de facto ren, die invloed hebben op de grootte en de regelmatigheid van de Vo. en van den maximum-gasdruk. Verhandeling over de snelheid van het projectiel nabij de monding van het geweer. Studie over militaire afstandmeting en het zoeken naar een eenvou dige toepassing van het beginsel, waarop de methode Guidon berust. Het bepalen, langs photographischen weg, van de snelheden en het aantal omwentelingen van een projectiel in verschillende punten van de baan. Berekening van de waarschijnlijkheid, in verschillende gevallen, dat na het inschieten het voortgezet vuur de beste uitwerking op het doel zal hebben.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 611