- 88 kampongs, besloten te Kaoniki, Toewa en Tjemplong tijdelijk bivaks op te richten. Te Pariti werden 20 gewapende politiedienaren gelegerd. De colonne Rijnders keerde den 2en November na een ruim tweemaand- schen tocht naar Timor Koepang terug, waar zij door de burgerij feestelijk werd ontvangen. Inlandsche prinsen in het Britsch-Indische leger. De aanvulling van inlandsche officieren bij de inlandsche korpsen beeft het legerbestuur steeds veel hoofdbrekens gekost, totdat in 1902 de on derkoning Lord Curzon er toe overging om bij het keizerlijke cadetten- korps (imperial cadet-corps) eene afdeeling op te richten voor leden van de talrijke en wijdvertakte Indische Radja-families. Door deze wijze van opleiding van adellijke inlanders van vorstelijken bloede meent men de lust tot dienen bij de betere standen te verbeteren men hoopt voortaan niet meer genoodzaakt te zijn onderofficieren uit den troep officier te laten worden, doch een homogeen opgeleid officierskorps te verkrijgen. Thans zijn reeds, na afloop van een drie-jarigen cursus, vier prinsen tot officier benoemd, drie hunner werden als persoonlijk-adjudant aan de eommandeerende generaals van Poona, Secunderabad en Mhow toege voegd, de vierde werd ingedeeld bij de Imperial-Service-Ulanen van Bhavanagar. Streffleurs Oest. mil. Zeitschr. 9e afl. 1905. Postduiven hij de cavalerie in Italië. Bij alle oefeningen in verkenningsdienst enz. op eenigen afstand van een garnizoen wordt door de cavalerie van postduiven gebruik gemaakt om berichten over te brengen. De manschappen ontvangen hiertoe onder richt omtrent de behandeling en het vervoer, omtrent de wijze van het gereedmaken van berichten, het bevestigen en ten slotte, omtrent het oplaten der duiven. Het onderwijs wordt gegeven door onderofficieren, die daartoe aan eenig militair station van postduiven gedetacheerd zijn geweest en onder toe zicht van officieren, die ter zake eene bijzondere opleiding hebben genoten aan de cavalerieschool te Pignerol. United Service-Magazine Sept. 1905. Japansche mashers. Het is genoeg bekend, dat de Japanners in hooge mate de kunst ver staan om hunne stellingen en bewegingen te maskeeren. Een Russisch

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 100