265 +1 Licht veldgeschut vervaardigd door Krupp. Betreffende dit veldgeschut met kanonterugloop en schilden zijn do onderstaande gegevens ontleend, wat dat voor Brazilië aangaat aan Mitt. Oct. 1905 en voor Ned.-Indië aan het orgaan I. K. V, 1904. Brazilië Indische proef. Kaliber. in c.M. 7.5, 7. Yo in M. 490. 440. 5.5. 5.3. Gewicht afgelegde stuk K.G. 814. 822. Rendement per K.G. afgelegde stuk. K.G.M. O co 62. M. Schieten in de duisternis. Aan de Neue Freie Presse ontleent Mil. Wochenbl. No. 142 een kor te beschrijving van een door den k. u. k. art. kapitein Daninger uit gevonden zeer eenvoudige en practische inrichting voor het schieten in de duisternis In hoofdzaak berust de uitvinding op het volgende: een toestel, aangebracht aan het wapen, kan een lichtkegel vooruitwerpen in welks midden zich een zeer scherp omlijnd kruis van licht bevindt. Dit kruis heeft men slechts op het doel te brengen om, wanneer het wapen althans is ingeschoten, dit te kunnen treffen. De vooruitgeworpen licht kegel verlicht het voorterrein tot op 100 pas; een post bv. behoeft slechts op een knop te drukken om dit resultaat te kunnen verkrijgen. Mil. Spectator No. 12. 1905. De invoering van de Universaalkorrel hij het Zwitsersche leger. In de laatste aflevering van den vorigen jaargang van dit tijdschrift werd een en ander medegedeeld omtrent het nut van de nieuwe vizier korrel van den Hongaarschen ritmeester Kokotovic voor handvuurwapens en machinegeweren. Sedert werd o.a. in Schweiz. Mil. Bliitter Sept. '05 ook voor de artille rie de wenschelijkheid betoogd om de platte vizierkorrel in te voeren op grond van de overweging, dat wel ongetwijfeld het gebruik van een kijker tot vizierinrichting bij de artillerie van verschillende landen te voor zien is, doch dat deze optische inrichting zulke zware eischen stelt wat nauwkeurigheid aangaat, dat men een tweede methode van richten, n.l. met vizier en korrel, nog niet missen kan. Vooral bij het vuren op zich bewegende doelen worden de nadeelen van langzaam en fijn richten door

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 277