424 Tijdelijk, n.l. zoolang het middel nog niet van algemeene bekendheid is, moge dit .van nut zijn, op den duur zal het vermoedelijk blijken niet te voldoen en ongetwijfeld verre achterstaan bij het gebruik van schilden van staal. Generaal Reichenau, de bekende voorvechter voor het gebruik van schilden bij geschut, behandelt dit onderwerp („Tag" No. 617 d.d. 12 December), en is van meening, dat een algemeen gebruik van schilden voor Infanterie wel is waar bepaald is uitgesloten, omdat de bepakking van den soldaat te zwaar zou worden, doch dat gebruik in bijzondere gevallen ongetwijfeld is aan te bevelen, o.a in den vestingoorlog. Door de Japanners werd dit middel reeds toegepast in den oorlog in Oost-Azië bij sappenarbeid en bij het opruimen van draadversperringen. Draadlooze telegraphie. Gedurende den opstand der Herero's hebben de Duitschers met veel succes gebruik gemaakt van de draadlooze telegraphie. De luchtdraden werden hierbij door middel van luchtballons iu de hoogte gehouden. Hierdoor konden de verschillende troepenafdeelingen tot op een afstand van 150 K.M. met elkaar in verbinding blijven. Hierbij dient nog in het oog gehouden te worden, dat de troepen de stations steeds met zich mee voerden. Zoodra vaste stations opgericht konden worden, werd de sein- afstand aanmerkelijk gooter. Electrotechnisch Zeitschrift." A lumin iumpapier Sinds korten tijd wordt in Duitschland aluminiumpapier vervaardigd ter vervanging van het dure staniol (dun geplet, zacht, wit metaal, waarin veelal chocolade en andere levensmiddelen verpakt worden). Werkelijk papier wordt daartoe voorzien van een laag van aluminiumpoeder. Daar het laatste zich zeer zuiver maken laat, komen geen giftige of onzuivere stoffen met de te conserveeren levensmiddelen in aanraking. Deutsches Offiziersbl" Over het Duitsche Infanterie-geweer. In Duitschland heeft men bij het zevende legerkorps een klein in strument ingevoerd, dat de infanterist aan den gordel draagt. Dit toestel, dat den vorm van eene vork heeft, is bestemd om als steun te dienen bij het liggende vuren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 436