591 - do werkwijzen, gevolgd bij de hermeting van Midden Java en de herzie ning van de residentiëa Batavia en Preanger Regentschappen, waaruit een duidelijk beeld te vormen is ouitront het vorschil van hermeting en herziening, verder op de centralisatio van do opnemings- en kaarteorings- werkzaamhedon, en ten laatste op de topographische opneming van Atjeli en Onderhoorighodon, waaruit te leeren valt hoeveel en hoezwaar werk gepresteerd word, hoe gering de middelen dikwijls zijn, en hoe betrek kelijk klein de resultaten En eindelijk zou ik hem aanraden aandacht te schenken aan de kaarten en platen, die bij het verslag gevoegd zijn. Enkele dezer o. a. die van drie vulkanen van Midden Java, en een schetskaart van het landschap Korintji, bevatten geheel nieuwe gegevens, andere vormen aanvulling en verbetering van bestaande kaarten, terwijl een graphische voorstelling een duidelijk overzicht geeft van do vermeerdering der reproductie-werk zaamheden in het Lithographisch etablissement van 1880—1905. Ten slotto nog een woord van hulde aan de Javasche boekhandel en drukkerij, die er inderdaad zeer goed in geslaagd is om het verslag in een passend kleed te hullen. lied. BRIEVENBUS. Luit. B. te B. Uwe bijdrage, die zoo spoedig dit mogeljk is, geplaatst zal worden, in goede orde ontvangen. De bjgevoegde graphische voorstelling werd hier op nieuw geteekend, aangezien repro ductie in kleuren steeds grooto moeilijkheden met zich brengt. Kapitein B. te P. L. Uw artikel in goede orde ontvangen, zoodra mo gelijk hoop ik nader bericht te zenden Kapitein R. Boonstra te 's Gravenhage. Uwe beide bijdragen kwamen in mijn bezit. Luit. R. N. Haremaker te Mr.-Cornelis. Uw stuk in goede orde ontvan gen. Reeds thans wil ik U modedeelon naar aanleiding van uw verzoek om de schetsjes in de tekst te doen afdrukken, dat dit afstuit op technische moeilijkheden bij de reproductie, zoodat uw verzoek slechts ingewilligd zou kunnen worden, indien gij u finantieole offers zoudt willen getroosten. Luit. 1. C. d'A. te S Uw „wenk voor de practijk" zal in afl. 8 een plaats vinden, indien u er althans in toestemt de bijgevoegde teekening weg te laten en de tekst iets uit te breiden, liet- geon hier, geen nader bericht ontvangende, zal gosehieden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 101