595 „algemeene reserve en volgen voorloopig den Noordelijken kam- „pongrand. Hierbij colonnecommandant, 10 man genietroepen bij 6de, 9de „en artillerie. „Richting is op het 6de bataljon, verband links." De commandanten van het 6de en 9de bataljon werden bo vendien in kennis gesteld met het reeds omtrent het 5de ba taljon vermelde. Ten 8 u. 15 v.m. ging de vivrestrein naar de Balei Lam-Oeri terug en een kwartier later werd „het geheel voorwaarts" geblazen. De cavalerie was reeds vooruitgegaan om o. a. een geschikten o vei gang vooi de artillerie over de Loeng Gadjah te zoeken 8 u. 42 v.m. deed zij den colonnecommandant weten, dat zulk een overgang gevonden was, de brenger van het bericht kon als gids dienen. Het 9de bataljon avanceerde met 3, het 6de met 2 compag nieën in de gevechtslinie, een derde compagnie van dit laatste korps volgde als flankdekking achter den rechtervleugel. Van den aanvang af werd te ver naar het Zuiden aangehou den, daardoor werd het noodig, teneinde den linkervleugel dei- linie aan den Noorder kampongrand te doen sluiten, de maré chaussee naar dien vleugel te dirigeeren. Aldus langzaam en in verband vooruitgaande, werd volgens het ontvangen bevel alles in het doorgetrokken gebied verbrand. De algemeene reserve en de artillerie, die mede langs den Noorder kampongrand marcheerden, waren ten 10 u. 50 v.m. ter hoogte van de verlaten versterking Kling Mon Seulassa. Tijdens de aflossing der compagnie Jansen uit Tjot Lam-Panas, vielen uit den rand van de oostelijk der sawah gelegen kam pongs een paar schoten, waardoor een Eur. korporaal gewond werd. De cavalerie was, na reeds genoemde verkenning, door den colonnecommandant naar den Noordrand van A.nas Batee gezon den om daar nadere bevelen af te wachten. Hall twaalf zond zij vandaar bericht aan den overste van Heutsz, dat het geheele terrein onbezet was. De genietroepen sloegen voor de artillerie een brug, waarop deze naar de Masdjid Ana* Batee oprukte om aldaar in batterij

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 105