615 de maréchaussée en werden ook deze schutters tot ver ten Oosten van Anehngom teruggejaagd. De gevecbtstreinen waren inmiddels opgemarcheerd en nu richtte de maréchaussée zich naar Kajoe Koenjit, dat reeds door eene compagnie van het 9e bataljon in brand gestoken was. Dit verlatende, werden zij hevig beschoten uit Prengping, Prengping blang en de hoogten bij Ba* Dilip. Toen de snelladers er niet dadelijk in slaagden dat vuur tot zwijgen te brengen werd op de kampong ten Zuiden van Kajoe Koenjit en Ba* Dilip gestormd. De brigades Türpitz en Reis vielen de nog bezette vijande lijke sterkte „Toekoe Rajoet" binnen, de vijand kon zich echter alweer bijtijds uit de voeten maken. De genomen posities werden vervolgens door de infanterie bezet. De vereenigde cavalerie, die zich naar den linkervleugel van de aanvalslinie had begeven, kwam op dat tijdstip in Ba* Dilip aan (11 u. 45 v.m.). De le colonne worstelde weer met groote moeilijkheden; het branden veroorzaakte veel oponthoud en daarbij was het terrein, dat uit lage en diepe sawahs of uit door rawahs omgeven heu vels bestond, zoo goed als onbegaanbaar. Door den voor de 2e colonne vluchtenden vijand, werd zij voortdurend in front, flanken en soms in den rug beschoten, zoo dat onophoudelijk van de oorspronkelijke marschrichting moest worden afgeweken Bij het verdere oprukken bleef de maréchaussée tot in Lam- JSTga op de linkerflank der colonne. De compagnie Jansen van het 6e bataljon stootte tegenover den Noordrand van laatstgenoemde kampong op eene door 30 man bezette vijandelijke benteng, die aan de voorzijde alleen langs een smalle galangan door het moeras te bereiken was Op de galangan waren ten overvloede een drietal bamboe-doeri- versperringen aangebracht. Onder 's vijands vuur werden zij opgeruimd. Deze wachtte het moment van den aanval echter niet af, zoodat de 2e luitenant Lamster, die de attaque leidde, in eene verlaten positie kwam (12 u. 25 n.m.) Tegen 1 u. n.m. was de geheele linie in de lijn Noordrand- Aloer-Oe Lam-Nga en liet de colonnecommandant „voor het ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1906 | | pagina 125